Mustafa Güldağı

Mustafa Güldağı

07-01-2021

17:35

1)ABD fiziki savaş, işgal yapacaksa Cumhuriyetçiler iktidar olur. Cumhuriyetçi Bush başkan olunca Irak-Afganistan işgal edildi. Demokratlar iktidar olursa demokrasi-barış-özgürlük kavramları öne çıkar. Bu kavramlara kansız işgal yapılır. Demokrat Obama döneminde bu oldu.

2) Cumhuriyetçi Bush ile Ortadoğu ordu ile işgal edilip bombalanıp kan döküldü. Demokrat Obama döneminde ise demokrasi, özgürlük, barış adı altında Ortadoğu'yu mahfettiler. İkisi de işgalcidir.Yöntemleri farklı. Biden ile Demokratların yöntemine geçildi.Demokrasi ile gelecekler.

3) ABD, Cumhuriyetçilerle işgal edip, kan döküyor. Ardından Demokratları getirip demokrasi, özgürlük, barış diyerek sanki tüm o kirli katliamı yapmamış gibi aklımızla dalga geçiyor. Bush ile işgal edip kan döktüler. Ardından Barak Hüseyin Obama'nın sıcak yüzü ile yumuşattılar.

4) Bush katliamları ile ABD tepki çekti. Arkasından adı Hüseyin olan, ailesi Müslüman olan "Barak Hüseyin Obama" getirilerek her şey unutturulup yumuşatıldı. Bush ile Saddam Hüseyin öldürüldü. Arkasından Hüseyin adında biri ABD'ye başkan yapıldı. Bak şu işe.

5) Sahi hiç düşündünüz mü? ABD halkını Cumhuriyetçi ve Demokratlar arasına kim sıkıştırdı?İki seçenek öne çıkarılmış ve halk ikisine şartlandırılmış.Öyle bir oyun ki rakip gibi görünenler aslında büyük kurguda aynı ekibin içinde.ABD başkanını halk seçer. Kararları şirketler alır.

6) ABD seçim sisteminde halk direk başkan secemiyor. Halk her eyalette başkanı seçecek kişilere oy verir. Bunlar seçici kurulu oluşturur. Onlar başkanı seçer. Seçiciler kurulu adayları Derin Amerika'ya bağlı. İstenileni başkan seçerler. Soru şu: Burada demokrasi nerede?Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...