Ahmet Yozgat

Ahmet Yozgat

18-09-2020

11:23

1. Bugün, # 18 Eylül 2020 # Cuna… Yine günahsız ve bereketli bir gün dileğimizle Milletimizi Selamlıyoruz. Cumanız Mübarek ola! Bugün; Derindünya kardeşlerinin, özellikle Twitter sayfamızda, fakire yazdığı mesajlar ve sorduğu sorular üzerinden, ............

2. ....... durumu tarif noktasında cevaplar vermeye çalışacağız. Çalışacağız da işin en başında söyleyelim: Bizimkisi, yine büyüklere masallar olacak! Zira hakikati; salt, Aliym Olan Şanı Yüce Allah biliyor! Azze ve Celle....

3. Konumuzu; bir soruyla değil, iyi niyet dileği ve temennisiyle açalım, inşallah! Ancak ilk mesajının başında yeralan; “Abi havadis?” ifadesi, bu çalışmamızın da önsözü/girizgahı gibi olsun. O halde buyurun! #Derindunya #ahmetYozgat #MilliHesaplarBurada #MilliHesaplarYanyana

4. Evet, "Abi havadis?" diye yazan Derindunya'nın Kardeşlerinden Avşarlı: "Ahmet abi, işlerimin yoğunluğundan seni, iş arasında telefondan ve gizli gizli dinliyorum. 'Acaba abimden; bugün, ne havadis gelecek?' diye takipteyim. İyi ki varsın sağol, varol abi." #Tüm Türkiye

5. Tapınak Süvarilerinin Sırrı KAÇ TANE MOLAY VAR? Ahmet YOZGAT #MilliHesaplarYanyanaBiz #MilliHesaplarBuradaDerindunya #DevletimizinYanındayız #TümTürkiye #sueleymansoyludan #mugeanliyalnizdegildir

6. Belli ki Derindunya'nın Sevgili Kardeşlerinden Hüseyin Kantürk, “Şövalye Tarikatlarının Sırrı/Türk-Malta Anlaşmasının Deşifresi” serisini dinlemiş. Bu nedenle diyor ki: "Tapınakçılar, Operasyon arefesinde, bütün servetlerini kaçılabiliyorlar...

7. Ama Büyüküstadları Molay, nasıl oluyor da tuzağa düşüp yakalanıyor? Hep aklımı kurcalar... Acaba, bu yakalanış; Tapınakçıları görünmez yapmak, onların ‘Sır’ olmalarını sağlamak için hazırlanmış bir aldatmaca olabilir mi?

8. Eğer Büyüküstad; Molay değil de bir başka ve gerçek Büyüküstad, bu işi organize etmiş ise... Her şeyi sil baştan düşünmek gerek! O zaman; mesela servetlerini bir yıl önce, Alpler’de hazırladıkları mağaralara saklamış olabilirler.

9. Bunun gibi ‘Kozmik Belgeleri’ de çok önceden, İskoçya’ya götürmüş olmalılar. Ve Britanya’da da önlerine, ‘Windsor Perdesi’ çekmiş gibiler...

10. İçlerinde rahatça dolaşabilecekleri, Mason Localarını ise bir kaç yıl öncesinden kurup ayrıcalıklar almalarını sağlamış olmaları gerekir. Evet, kim bilir? Molay ve vasileri bilir!” #DevletimizinYanındayız #TümTürkiye #sueleymansoyludan #mugeanliyalnizdegildir ***

11. Son günlerde, en bayıldığım mesajlardan birini yazdı Sevgili Hüseyin’in alnından öpmemiz gerekti! Mesajıyla Tapınak Şövalyeleri gizemine; bir başka Boyut kazandıran Sevgili Hüseyin'i kutluyoruz. #DevletimizinYanındayız #TümTürkiye

12. Ve şöyle devam edelim: Mesajda sarfedilen kuşkular, cevap vermeyi hak edecek nitelikte. Tarikatın son legal Üstadı olarak, Jagues de Molay’ı yazıyor kaynaklar.

13. Papa ve Fransız Burbon-Capet Kralının Operasyonunu, içerden haber almak, “Sızıntıcı Tapınakçılar” için zor olmamıştı elbette. Alınan İstihbaratla birlikte, Tarikatın içi boşaltıldı. Serveti kaçırıldı ve 40 Bine yakın Şovalye, Avrupa'ya dağıldı.

14. Da… Bu hamleyle “Karşı Operasyon”u yapan, Molay ve150 üst düzey arkadaşı; neden yer altına çekilmedi. Ve yıllarca işkence görmeyi, sonunda da yakılarak idam ve infaz edilmeyi göze aldı?

15. Buna; yukardaki mesajda verilecek en güzel cevap verilmiş zaten: “Hedef şaşırtmak ve hakikati karartmak!” Bu durumda, sorulması gereken soru da sorulmuş: “Yoksa Molay, gerçek Üstad, değildi de o, bir dublör müydü?”

16. Daha önce; “Lorraine Dükleri”nden söz ettik. Kuzey Fransa'da yani Almanya ve Fransa arasındaki “Daval Alsas-Loren Blgesi”nde yer alan “Soylular” coğrafyası... Haçlı Seferleri'nin tetiklendiği Güney Fransa “Şampanie Lordları Bölgesi”nin uzeydeki izdüşümü diyelim Lorraine’ye.

17. Birinci Sefer'in sonunda kurulan Kudüs Krallığı tahtına, Lorraine Dükleri arasından seçilen Baudoin/Bavlin’in oturduğunu söylemiştik. Molay’ın da Lorraine Bölgesinin Başşehri Annecy Aristokratlarından olduğu anlaşılıyor yani Kral Bavlin’in soyundan...

18. Tapınak Tarikatının 23. Üstadıazamı/BüyükÜstadı olan Molay, Seferlerin 45. Yılında doğduğu ve henüz 21 yaşında Şövalye olarak kutsandığı ve Üstad olduğu görünüyor.

19. Tarikat Merkezinin; İskoçya'dan, Kıbrıs'a taşınmasında, rolü olup Şövalyelerin zenginleşmesi de onunla birlikte başlamıştı. Papa ve Fransa Kralı, Tarikata karşı Operasyon kararı aldığında; ilk iş olarak Molay’ı, Fransa'ya çağırdılar. Tabii ki Molay, davete icabet etti.

20. Anlaşılan o ki 150 arkadaşıyla birlikte, Saraya giderken; Kralın planlarını, zaten bildikleri kayıtlarda geçmekte. Tabii ki bu davetin sonu, Zindanda noktalanmakta…

21. Yedi yıllık Zindan hayatının sonunda Molay ve arkadaşları, 1314’te yakılarak infaz edildi. Esasında Molay; Engizisyonun son duruşmasıda af dilese de bunun bir kıymeti olmadığı görülüyor.

22. Dendiği gibi Molay ve Arkadaşları, Saraya giderken; bunun, geri dönüşünün olmayacağını biliyorlardı. Bu sebeple karşı operasyonu başlatmışlardı. Bu yüzden; harekete geçen Fransız askerleri, boş Tapınak binalarıyla karşılaştılar.

23. Bu suretle denilebilir ki… Molay, saraya gitmeden evvel “Üstadlık”tan feragat etmiş ve yerine geçen, “Yeni Üstad”la helalleşerek yola çıkmıştı. Bu itibarla Şövalyelerin karşı operasyonunu Molay değil; onun yerine geçen, Halefi idare etmiş olmalı. Bu bir…

24. İkincisine gelince… Bize; Tarikatın işleyişi hususunda, çok önemli bir ipucu veren bir çizim var: görmüş olmalısınız! Tapınakçı madalyaların da da yer alan bir Sembol bu. Aynı ata binen, iki kişi resmedilmiş bu Grafikte.

25. “Tapınakçılık” konusunu yazanlar; nedense bu resmi, hep Şövalyelerin, “Eşcinsel Eğilim”lerine yormaktalar. Şövalyeler arasında, Eşcinsellik yaygın olabilir. Lakin mevzubahis çizim, bu eğilimi izah ettiği kanısında değiliz.

26. Elbette, her şeyden önce; Tapınak Biraderliğini remziden “Dayanışma”ya işaret eden bir Sembol. Ama “Tek Atta İki Binici Logosu”nun, burada işlediğimiz konuya ışık tutan tarafını ise şöyle izah edebiliriz.

27. Tapınakçılık'ta her oluşun/işin/planın hatta şövalyelerin ve üstadların da bir yedeği olmalıydı. Böyle olduğunun işaretiydi aynı ata binen iki Şövalye resmi. Tıpkı günümüz Amerikan Yönetim Sisteminde olduğu gibi.

28. ABD Başkanı ve onunla birlikte, Seçimle koltuğuna oturan Başkan Yardımcısı örneği de “Aynı Ata Binen İki Şövalye”dir nihayette. Malum olduğu üzere; İktidardaki ABD Başkanı’na herhangi bir şey olduğundai yerine, Başkan Yardımcısı geçip görevi aksatmadan devam ettirmekte.

29. Pratikte de görevi başında ölen, bazı Başkanların yerine Yardımcıları; Başkan olarak sürdürmüşlerdi işleyişi. Bir “Mason Sistematiği” olan “Amerikan Yönetim Modeli”nin bu yöntemi, Tapınakçılardan kopyaladığını söyleyebiliriz.

30. Yani dememiz o ki Molay, Büyük Üstatken yanında, yedek bir “Üstad” vardı. Yani Molay’la aynı ata binen bir başka Biraderden söz ediyoruz. Ancak bu durakta soru şu: Molay Dönemindeki diğer Üstad, 1 Numara mıydı yoksa 2 Numara mıydı?

31. Yahut da soruyu şöyle soralım: Molay’ın, yönetici numarası kaçtı; 1. mi 2. mi? Molay; davete, Fransa Sarayı'ndan bir daha dönmeyeceğini bilerek gittiğine göre; yönetimde iki numaralı ve görünen Üstad olma ihtimali yüksek.

32. Şimdi, geçelim üçüncü şıkka... Daha önce söylediğimiz gibi “Haçlı Şövalye Tarikatlarının Anası” Kudüs Kralı - Lorraine Dükü Bavlin'in kurduğu Siyon Manastır Tarikatıydı.

33. Zaten Tapınakçılar’ın ilk üstadı olan Güney Fransalı Lord Hugues de Payen’e, Süleyman Mabedi’nde, karakol kurma iznini veren de Kuzey Fransalı Kral Bavlin oldu. Elbette; Güney Fransa Lordlarıyla Kuzey Fransa Dükleri; aynı Mısır Ekol'ünün Mavikanlılarıydılar.

34. Bu üzden; aralarında, akrabalık bağı da vardı. Bavlin ve Payen ilk buluşmalarında, “İki Kripto Fransız Soylusu” olarak aynı hedefte birleşmekte de zorluk çekmediler: Tapınağın altında Mısırlı Geçmişin tanıklarını aramak ve “Gnosis”in izini sürmek...

35. Kral, güvenle tevdi etti bu görevi, Tapınakçılara. Bu durumda şöyle dememiz mümkün olmakta… Büyük Tarikat Siyonculuktu; güya “İsa’nın Yoksul Askerleri” ise Kudüs Kralı ve aynı zamanda, Siyon Tarikatının Üstadıazam'ı da olan Bavlin’in “Ezoterik Şövalyeleri”ydi, İsa'nın değil.

36. Bu durumda; Tapınak Şövalyelerinin bir numaralı Üstadı, Kral Bavilin; yedek Üstat ise Payen olmalı. Kanaatimiz o ki bu “Tarikatlerin Ortak Sırrı” korundu ve sürdü geldi. Bavlin-Payen, Halef Selefliği geleneği, Siyoncular ve Tapınakçıların, Üstadları arasında da sürdü geldi.

37. Yani “Tek Ata İki Üstad” binmeye devam etmiş olmalılar. Ve hatta bu “Sır” tüm Tarikat ve Şövalyeleri de bağladı diyebiliriz. Bu hususun en önemli tanığı…

38. Tarih içerisinde başta Tapınakçılar olmak üzere; Malta Hastanecileri, Töton ve Anglosakson Şövalyeleri çok dikkat çekerken, kimse “Siyoncular”dan söz etmedi, etmiyor da… Peki, Palladium Tarikatını duydunuz mu? Her neyse geçelim… ***

39. Tapınakçı “Servet”inin, Molay Operasyonu öncesinde kaçırılarak, daha önceden; Alp Dağları'nda yapılmış olan, derin sığınaklara konduğu ihtimali çok az. Çünkü tüm uzmanlar; Servet'in, kalyonlarla kaçırıldığı hususunda hemfikir.

40. Ancak Operasyon arefesinde kaçan Şövalyelerin, Alp Dağlarına saklanmış olmaları ihtimali kesin gibi. Buna bağlı olarak; daha sonra Servet'in bir kısmının, buraya taşındığı ve “Tapınakçı İsviçre”nin bina edilmesinde ve “Bankacılık Sistemi”nde kullanıldığını söyleyebiliriz.

41. Bu durakta; İsviçre'nin, kuruluştaki adının “Helvetia Konfederasyonu” olduğunu söyleyelim. “Helvetia” isminin de bölgede yaşayan, Kelt kökenli Helvetlerden türetildiği söylenmekte. Söz Keltlere gelmişken; ........

42. Popüler Kültürdeki, Fransız Keltlerinin Çizgi Kahramanı Asteriks’in Ülkesinin, “Galya” olduğunu biliyorsunuz. Yukarıda sözünü ettiğimiz; “Lorraine Bölgesi”de tüm kuzey Fransa’yı içine alan, Belçika’dan sonra Hollanda'ya kadar uzadığını söyleyelim.

43. Tabii ki Güney Almanya ve Lüksemburgu da katın buraya. Hatta sınırı doğuya doğru da genişletelim İsviçre ve Kuzey İtalya’ya doğru. Bu konu ve Geniş Galya’daki, Kelt etkisini, “Almanya’nın Genetik Tarihi”nde konuşmuştuk.

44. Yukarıda dendiği gibi Almanlar Fransızlar arasında dava konusu olan Alsas-Loren’İn bir parçası olarak, “Lorraine Dükalığı”nı yüzlerce yıldan beri kontrol eden aile, “Burbon Hanedanlığı”nın alt kollarından biri olarak bilinmekte.

45. Fransa'nın; üç ülke ile yani Almanya, Belçika ve Lüksemburg ile sınırdaş olan tek bölgesi olan Lorraine Dükleri için; günümüzde de Keltsoylu nüfusun yaşadığı Lüksemburg Arşidüklüğünün bir alt akrabası diyebiliriz. Soyluluk sıralaması şöyle: Başta İmparator yer almakta.

46. Aşağı doğru Kral, Arşidük, Dük, Kont, Lord ve Şövalye şeklinde dizilmekte. Lüksemburg Arşidükleri, Lorraine Dükleri ve Güney Fransalı Champagne Lortlarının temel ilişkileri; Fransa'nın ve dolayısıyla Avrupa'nın “Kök Hanedan”larından olan “Merovenj Soylu Evi”nde kesişmekte.

47. Merovenjlerin devamı ise bugün; Lüksemburg’la birlikte İspanya'yı da idare eden “Bourbon Hanedanı” olarak karşımıza çıkmakta. Bourbonlarsa Fransa Capetler’inin de içinde bulunduğu bir geniş Sülale olarak İtalya Hanedanlarını da kapsamakta.

48. Dolayısıyla İtalyan Floransa bölgesine hükmeden, “Medici Hanedanı”nın, Lorraine Dükleriyle kan bağının da altını çizelim burada.

49. Kanaatimiz o ki… İtalyan kökenli Şövalye Tarikatlarının birincisi diyebileceğimiz Hospital Maltacıları da Mediciler başta olmak üzere; Çizme’nin Soylu Aristokratlarının organizasyonu olarak kurulmuştu.

50. Bilinen en meşhur tarikatlar arasında yer alan, Prusyalı Töton Şövalyelerinin kökeninin de Lorraine-Lüksemburg ve onlarla komşu olan Bavyera üçgeninden şekillendiğini söyleyelim. Ve şu hususun altını çizelim: Malum…

51. Tüm Tarikatlar, 1. Haçlı Seferi senasında; Keltik Lorraine Kökenli Kudüs Kralı Bavlin’in izniyle kuruldu. 3. Haçlı Seferine katılan, Aslan Yürekli Rişar; her ne kadar İngiliz Kralı olarak bilinse de aslında, Fransız kökenli ...........

52. .... “Plantegenet Hanedanlığı”na mensup bir Norman Monarşistiydi. Doğru dürüst İngilizce bilmediği söylenen Kral Rişar, hayatını; Lorraine gibi Kuzey Fransa'da yer alan, Akitonya Düklüğü”nde geçirdi.

53. Temel olarak kurduğu ya da kuruluşunda rol aldığı İngiliz Şövalye Tarikatlarının da Alsas-Loren bölgesi ile bir ilgisi olduğunu söylemek mümkün.

54. Alsas-Loren Aristokratları’nın; Merovenj Hanedana üzerinden, Hazreti İsa'nın eşi mi yoksa Havarisi mi olduğu tartışmalı olan Maria Magdalena’ya bağlandığını da kayda geçelim.

55. Hani şu “Kutsal Kase ve Kutsal Kan Efsanesi”nin kahramanı olan Madalı Meryem ya da Hz. İsa’ya nispet edilen “Tanrı Kız”ın anası... ***

56. Tapınakçıların Mabed Tünellerinde bulduğu iddia edilen; Kozmik Belgelerin, İskoçya'ya taşınması meselesine gelince. Daha evvel söylediğimiz gibi.. İşin başında itibaren; söz konusu Kozmik Belgelerin Anayurdu, İskoçya St. Clair Ailesinin şatosu oldu.

57. Tabii ki Clairler de Keltti; Champagne Lortlarıyla akraba olan bir Kelt. Söz, buraya gelmişken, şu soruyu sormak durumundayız: Haçlı Seferlerini başlatan, Aristokrat Damar; süreç içerisinde, Şövalye Tarikatlarının temelini de Keltlere mi irtibatlandırmak istemişti?

58. Öyle görünüyor! Kozmik Belgelerle ilgili olarak; İskoçya Evelyn Kilisesini işaret etmiştik.

59. Fakat onun yanında bir adres daha var: Kuzey İtalya'da yer almasına rağmen, Kuzey Fransa'nın devamı niteliğindeki bölgenin Florence Şehrinin Hakimleri olarak “Medici Ailesi” karşımıza çıkmakta.

60. Birkaç yıl önce yazdığımız bir makaleden hatırlayanlarımız olacaktır. Orada demiştik ki: Ezoterik Tarihte, değişik anlamlar verilen “Tetrakrematon” kavramının anlamı; Zaman Yolculuğu Matematiği olarak biliniyor. Yani “Kutsal Matematik!”

61. Tetrakrematon’u, Haçlı Seferleri'nin başında; muhtemelen Tapınakçı olan; Aziz Benar adlı bir katılımcının, Kudüs'te keşfettiği iddia edilmekte. Tetrakrematon’un, daha sonra, “İtalyan Medici Ailesi”ne götürüldüğü söyleniyor.

62. Bu bilgi, Floransa Merkezli Rönesans ve Reformun Dinamiği olarak kullanıldı diyebiliriz. Birkaç Yüzyıl sonra bilgi; Rockefeller ve Rodschilt Ailelerinin eline geçti deniyor.

63. Yazının bu paragrafına, şöyle bir ek yaparak konuyu kapatalım: 2020 Eylül ayının ortasındayız malum! Birkaç gün evvel televizyonlarda garip bir haber yayınlandı...

64. ABD Başkanı Donald Trump, “Zamanda Yolculuğun Sırrı”na mı vakıf? Hatırlanacağı üzre; bu konu bir iki ay önce gündem olmuştu. İddia oydu ki… Kitap; ABD Başkanı Trump'ın dedesi, Kont Trump’ın gizemli yolculuğunu anlatamaktaydı.

65. Bu nedenle Başkan’a, Kozmik bir kişilik yalıştırıldı. Konuyu hatırlayan kardeşlerimiz; bildiklerini, aşağı yazacaklar herhalde. Fakir yoruldum! Ve son cümle yerine, her zaman olduğu gibi Allahualem! ***


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...