Arthur Kharytonov

Arthur Kharytonov

30-07-2022

17:15

Тред. Чому Тайвань - не Китай. (скорочена версія для загального розуміння)

Колись давно існувала остання китайська імперія (Цин/Цін). Вона вмирала від деградації та втрачала землі, які їй, за великим рахунком, не були особливо потрібні. У результаті британці будували Гонконг, українці - Зелений Клин, і тд. Китайці (маньчжури) самі закопувалися.

Острів Формоза - до кінця 17 сторіччя: існує. Купу корінних народів з власними мовами і культурами, запливають всякі різні тіпи з материка. Там двіжують європейці: іспанці, голландці, тощо. Після 1683 по 1895 - приходить материковий імперський Китай, і щось там робить.

Імперія Цин закопується, але бикує на Японію, яка вже стає топовою. Починається війна - японці перемагають і вперше стають найвеличнішими в Азії. Японія приєднує Тайвань (1895), будує там топ-сучасність, інвестує мільярди. Так триває до 1945 року!

Тим часом, після поразки у війні з Японією, імперія Цин помирає у 1912 році. З’являється Китайська республіка на чолі з Гоміньданом. Але у них виникає проблема. Русня заражає планету комунізмом, починає існувати Мао та інша діч. Комуністи хочуть влади.

Починається громадянська війна між Гоміньданом та Комуністичною партією Китаю. Тайвань, тим часом, говорить японською та знати не знає про китайські розборки. Потім Японська імперія нападає на Китай у хаосі, і починається битва: Гоміньдан-КПК-японці.

Японія робить велику помилку - нападає на США та програє у війні. Японію деколонізують, окупують (основну) та анексують (тупа русня: Сахалін, Курили). Тайвань віддають Гоміньдану. Але війна між Гоміньданом і КПК продовжується ще декілька років.

В результаті, за підтримки русні, комуністи перемагають Гоміньдан. Чан Кайші, лідер цієї партії, тікає в останню провінцію - все ще ментально японський Тайвань. На материку виникає нове утворення - КНР (тогочасне ДНР). Мразь йде окуповувати Тибет і Східний Туркестан.

От і ситуація: світ визнає Китайську республіку на чолі з Чай Кайші, але більша територія держави окупована КНР (читай - ДНР). КНР стає другом русні, звісно. Сталін топить за Мао. Потім КНР та совки відривають кусок Кореї та утворюють ще одну мразь - КНДР.

Виходить, Китайська республіка, що засновувала ООН та взагалі всіма визнана, контролює лише одну провінцію - один острів Тайвань. Як єдиний справжній Китай Тайвань проіснує до 1970х років, доки Ніксон та Кіссінджер не ляжуть під КНР. У результаті Тайвань кікнуть з ООН.

Тайванці (ті, що живуть на острові завжди) - офігівші. Значить, приїхав якийсь тіп з материка, китаєць, і почав розповідати їм, після Японії, що вони всі - китайці з Китайської республіки. Встановив де-факто диктатуру. Тайванці страждають. Кажуть: фу.

Режим Чана Кайші у 80х завершується. Відбувається демократичний протест, народжується Демократична прогресивна партія (править зараз, наші побратими). З часом Гоміньдан продається комуністам, своїм старим топ-ворогам. Зараз - місцева ОПЗЖ.

ДПП та тайванці починають питатися: хто ми такі взагалі? Корінні народи - не китайці. Люди, що сторіччя тому мігрували - також не зовсім китайці, бо вже не материкові. Японізовані - точно взагалі не китайці. То хто вони? Відповідь проста: тайванці.

Це дуже простою мовою все. Тайванці не вважають себе китайцями, незважаючи на частину крові. Бо у них виникла власна, унікальна ідентичність. Вони не є материком і не хочуть більше ніякого материка. Хочуть жити у своїй хаті, де жили завжди, без Китаїв.

Формально Тайвань залишається Республікою Китай (тобто тим Китаєм, що виник після імперії Цин). КНР вважає, що має право на все, що було в імперії (за винятком русні, бо русня й так служить китайцям). Формально Тайвань має право на материк, водночас.

Лозунг ДПП: Тайвань - це Тайвань. Але ДПП не готове проводити референдум, бо боїться, що він точно спровокує війну. Тим часом, нинішні тайванці, що не мають жодного зв’язку з материком, ненавидять материк, бо він хоче їх захопити. Вони просто хочуть бути Тайванем.

Тайвань має купу своїх мов, включаючи власну китайську - традиційну, яку вбили комуністи на материку і створили спрощену. Тайвань має повністю незалежну державну систему, і є першою демократією Азії завісімо показниками. Тайвань в усьому не КНР, і вже не є Китаєм ментально.

Сподіваюся, @dorybvb13 задоволена :)


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...