Yazılım Geliştiricileri

Yazılım Geliştiricileri

04-02-2022

18:27

Teknik(Kodlama) mülakatlarına hazırlanırken mutlaka kulanmanız gereken bazı kaynakları paylaşacağım. Thread 🧵👇

1. "Cracking the coding interview" Kitabını mutlaka okuyun. Bu kitapta paylaşılan sorular çoğunlukla Google, Amazon, Facebook, Microsoft gibi büyük firmaların teknik mülakatlarında çıkan sorular.

2. LeetCode: Teknik sorular üzerinde çalışmak ve teknik becerilerini geliştirmek isteyen yazılım mühendisleri içindir. LeetCode'da her seviyede programlama sorusu vardır. Buradaki soruları çözerek teknik mülakatlara hazırlanıp ve teknik becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

3. HackerRank: Dünyanın her yerinden programcıların algoritmalar, makine öğrenimi veya yapay zeka gibi çok çeşitli alanlarındaki sorunları çözmek ve ayrıca functional programlama gibi farklı programlama paradigmalarını uygulamak için bir araya geldiği bir yerdir

4. Pramp: İngilizce teknik mülakatlara hazırlık için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Karşınızdaki kişi ile karşılıklı mock interview yapıyorsunuz. Problemi birlikte çözüp üzerinde tartışıyorsunuz. link:

5. Clean Code: Robert Cecil Martin(Uncle Bob) tarafından yazılan bu kitabı mutlaka okuyun. Yazılım firmaları mülakatlar sırasında düzenli ve temiz kod yazmanızı çok önemsiyorlar.

6. Interview Handbook: Bu repoda, algoritmalara odaklanarak bir sonraki teknik mülakatlarınızda başarılı olmanıza yardımcı olmak için özenle seçilmiş içerikler var. Link -Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...