Mustafa Güldağı

Mustafa Güldağı

16-02-2021

07:22

HDPKK-İSLAM FLOOD 1) HDPKK bölgeden İslam'ı silmeden amacına ulaşamaz. 2019'da HDP Diyarbakır Belediye Başkanı sahabe "İyaz bin Ganem" ismini taşıyan caddeye PKK'ya destek veren Dr. İlhan Diken ismini verdi. Halk tepki gösterdi, vali müdahale etti izin verilmedi. Paylaşalım.

2) HDP 2014'te Şırnak ve Mardin’de düzenlediği "Kadına Şiddete Hayır" eyleminde tesettür giydirdikleri kadınları zincirleyerek köle gibi gösterdi ve tesettür düşmanlığı yaptı. Bu eylem, bölgede ciddi tepki çekti. Özür bile dilemediler.

3) HDP'li İpekyolu Belediyesi "Kadınlar size Allah'ın emanetidir" hadisine yönelik olarak "Biz kimsenin emaneti değiliz, biz kadınız" anlamına gelen EM NE EMANETIN, EM JININ pankartı astırmıştı. İslam değerlerini ve inancını bölgeden silinmek istiyorlar.

4) PKK liderleri Kürtlerin hayatından özellikle İslam'ı yok etmedikçe amaçlarına ulaşamayacaklarını söylediler. Çünkü İslam'a sıkı bağlı olan Kürt, PKK'ya uzak durup tepki gösteriyordu. Bölgede PKK'nın önündeki en büyük engel İslam'dır. Bakın Öcalan bu konuda ne diyor.

5) Öcalan, 1996 Kürdistan'ın Sesi Dergisi'nde şöyle diyor: "Kürtler beni peygamber kabul ediyor. Bu bir hakikattir, inkar edilemez. Kürtler İslamlaştıkça Kürtlüklerini unutuyorlar! Kürt din adamları Kürtlüğe ihanet ediyor! İslam, Kürtlüğe ihanet ediyor!” İslamsız Kürt projesi.

6) Öcalan "Bir Halkı Savunmak" kitabında Nakşiliğe bağlı tarikat ve cemaatlerin bölgede PKK'nın çıkarlarına zararlı olduğunu ifade edip, halkı PKK'dan uzak tutmak için devletin Nakşiliği desteklediğini anlatır. Nakşi tarikat ve cemaatlerden ciddi rahatsızlık duymaktadır.

7) PKK bu sebeple Kürt halkının İslam ile bağını koruyan hoca, âlim, vakıf, cemaat ve derneklere yönelik suikast ve eylemlere başaldı. Âlim, hoca, cemaat ve vakıfların Kürt halkı gözünde itibarını düşürmek için kirli propaganda ve algı operasyonlarına devam ediyor.

8) PKK'nın şu anki lideri Cemil Bayık da "PKK Tarihi" kitabında: "Her şeyden önce yapılması gereken Kürdistan'da PKK ideolojileri dışında her ideoloji ve inancı yok etmektir. Böylece PKK ideolojisi üstünlük sağlayacaktır. Yoksa başarı elde edemeyiz" diyor. Kim faşistmiş?

9) Suriye'de PYD'nin hâkim olduğu yerlerde İslam'ı benimseyen on binlerce Kürt, PYD tarafından sürüldü. Âlimler tehdit edilip ders vermesi yasaklandı, sürüldü. Gençlerin PKK ideolojisne göre yetişmesi sağlanıyor. Güneydoğuda da bu yönde dış destekli sivil çalışmalar yürütülüyor.

10) Öcalan "Kadın ve Aile Sorunu" kitabında Kürt kadınının özgürleşme adı altında İslam'dan uzaklaştırılıp komünist hale getirilmesi gerektiğini, İslam'ın kadını geri bıraktığını, kadının PKK ideolojisi tarafından ele geçirmenin öneminden bahsediyor. Başka kitabında şöyle diyor.

11) "Kadınlarımız dinin etkisinde kalarak pasifleşmiştir. Bizim din ile ilişkimiz yok. Halkımız Tanrıdan kopmalıdır. İslam kadınımıza bir şey vermemiştir. Bunun yerine sosyalist ahlakı koyacağız." (Abdullah Öcalan, Özgür Yaşamla Diyaloglar, 2002, s.257)

12) Abdullah Öcalan "Nasıl Yaşamalı" kitabının  91.sayfasında Müslüman Kürt kadını şöyle aşağılıyor: "Kürt kadınlarının çoğunun bedenleri ölü, kokuşmuş, soğuk ve çok kabadır. Fizikleri biraz böyledir, ruhları donuktur. Fikir düzeyi hiç yoktur."

13) Öcalan, Sanat ve Edebiyatta Kürt Aydınlanması kitabında:  "Yukarıda Tanrı olsaydı, beni yine yanlış yola sevk edecekti. Allah da Kürtler için değildir, Kürtleri şaşırtıyor. Kürtlerin Allah'ı da onları yanlış yola sevk ediyor. Bunun için ben kendi kendimin tanrısıyım" diyor.

14) Son yıllarda HDP, Kürt halkının İslami değerlerine yönelik sistematik bir saldırı içerisinde. Kürt gençlerini İslam'dan koparmak için sinsi sosyal çalışmalar başlattılar. HDP örgütlenmesinde bulunan gençler İslam'ın değerlerini sorgulamaya başlıyor. Bu, dış odaklı bir proje.

15) HDP vekilleri her seferinde LGBT eylemlerine destek verip yürüyüşlerine katıldı. Ayrıca HDP seçimlerde LGBT'li adaylara da yer verdi. HDP Güneydoğu'da LGBT'nin faaliyet alanlarını artırdı. Resimlerde vekil ve başkanları görülüyor.

16) 2012 yılında ilk Kürt LGBT derneği olan "Keskesor" Diyarbakır'da kuruldu. HDP'nin tam desteği ve koruması altında faaliyetlerini yürütüyor. Kürt gençlerinin LGBT yoluyla İslam'dan uzaklaştırılması HDPKK için son derece önemli. Dikkat buyurun.

17) Batılı devletlerin bu topraklarda tarih boyunca tamamen başarılı olamamalarının bir sebebi var: Kürt ve Türk Müslümanların birliği. İslam dışı örgüt ve ideolojilerle bu birliktelik bozulup Kürt ve Türkleri birbirleri ile savaştırmak istiyorlar. Uyanık olalım.

18) HDPKK, İslamsız Kürt Projesinin ana aktörüdür. İslamsız Türk Projesinin ana aktörleri ile ortak faaliyet içindeler. Amaç aynı. İslamsız Türk, İslamsız Kürt projesi başarıya ulaşırsa bu topraklar emperyal güçlere altın tepsi ile sunulmuş olur. Önlerinde engel kalmaz.Dikkat!Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...