Sırma Yıldız

Sırma Yıldız

15-09-2020

16:10

Dr. Li-Meng Yan “Virüs laboratuvardan geliyor." Hong Kong Üniversitesi'nde uzun süre çalışan ve kendi ifadelerine göre 2019'un sonundan bu yana yeni koronavirüsü araştıran Çinli bir virolog, birçok insanın uzun süredir inandığını bu ifadeyle doğruluyor.

Şimdi Dr. Li-Meng Yan ve diğer üç araştırmacı, virüsün nasıl üretildiğini bile göstermesi beklenen 26 sayfalık bilimsel bir makale sundular. Araştırmacılar, belgeyi 14 Eylül'de bilimsel veri kümeleri için çevrimiçi bir depolama hizmeti olan Zenodo'ya yüklediler.

Başlık şöyle diyor: "SARS-CoV-2 genomunun alışılmadık özellikleri, doğal bir gelişimden ziyade rafine bir laboratuar değişikliğine işaret ediyor". Kısa özette, hala 1. sayfada, araştırmacılar SARS-CoV-2'nin bir laboratuvar ürünü olduğuna dair kanıt sağladıklarını yazıyorlar.

“ZC45 ve / veya ZXC21 yarasa koronavirüsleri" kullanılarak yapıldığı söylendi. Virüsün laboratuvarda üretimi kolaydır ve "yaklaşık altı ay" sürer.

“Bir koronavirüs olarak SARS-CoV-2, diğer solunum yolu ve / veya zoonotik (hayvanlardan insanlara bulaşan) virüslerden önemli ölçüde farklıdır: Birkaç organa saldırır; uzun bir süre boyunca asemptomatik görünebilir; yüksek riskli hastalara kolayca bulaşabilir ve

önemli ölçüde ölümcüldür. " Ayrıca araştırmacılar, bu noktada "dünyayı yanlış yola götürmek için sahte bilimsel verilerin yayınlandığını" da yazıyorlar. Çin hükümetine net bir darbe. Çinli Dr. Li-Meng Yan, Çin rejiminin uzun kolundan korktuğu için Nisan 2020'de Hong Kong'dan

ABD'ye kaçmış. Dr. Yan, Pekin'deki komünist liderliği, yeni koronavirüsün insandan insana bulaştığını önceden bilinenden daha önce bilmekle suçluyor. Ayrıca Dr. Yan, “virüsün gerçek kaynağı örtbas edildi.”

2019/2020 yılının başında virologun, o zaman patronuna yeni koronavirüs hakkındaki ilk araştırma sonuçları hakkında bilgi verdiği bildirildi. Adam ondan “sessiz kalmasını ve dikkatli olmasını” söylemiş. Yan,Hong Kong'da araştırma sonuçlarının bilgisayarından silindiğini söylüyor.

Yakın zamanda yayınlanan makale, ABD'deki dört kişilik yeni ekibinin "viroloji, moleküler biyoloji, yapısal biyoloji ve hesaplamalı biyoloji, aşı geliştirme ve tıp alanlarındaki birleşik uzmanlığa" sahip olduğunu söylüyor.


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...