Benyam

Benyam

04-09-2022

07:23

۱ #عبدالرحمان_الراشد (Abdulrahman Al-Rashed) کیست؟ روزنامه‌نگار پرنفوذ سعودی، سیاست‌گذار و مدیر اجرایی تلویزیون ایران اینترنشنال و ایندیپندنت فارسی/اردو/عربی/تورکی، رئیس تحریریه و مدیر اجرایی سابق العربیه، سردبیر سابق و ستون‌نویس سیاسی فعلی الشرق الاوسط که از لندن منتشر میشود👇

عبدالرحمان از مشاوران پادشاهی سعودی و عضو هیئت مدیره‌ گروه رسانه و پژوهش سعودی SRMG نیز هست که طبق ادعای بن سلمان برنامه آن تبدیل شدن به بزرگترین امپراطور رسانه‌ایست که سیاست‌های سعودی را در خاورمیانه، غرب، بین سرمایه‌گذاران/رقیبان تسهیل کند. SRMG صاحب بیش از 20 برند رسانه‌ایست.

۳ او یکی از چند تسهیل‌کننده مالی برای تاسیس @IranIntl در سال ۲۰۱۷ بود که بر اساس مقاله گاردین👇فقط ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه اولیه راه‌اندازی از پادشاهی سعودی دریافته کرده است. ولی صاحب برند #ایران_اینترنشتال شرکت Volant Mediaست نه SRMG چرا؟

برای موثر واقع شدن این رسانه بین ایرانیان و پنهان کردن سرمایه گذار سعودی تصمیم بر این شده که شرکت صاحب برند متفاوت باشد و سرمایه‌گذار آن خصوصی معرفی شود، برای این منظور ثبت رسمی #ولانت_مدیا سال ۲۰۱۵ در بریتانیا و ابتدا برای رد گم‌ کردن به مدیریت شهروند بریتانیایی انجام شده است.

۵ جالب اینکه فهاد ابراهیم الدقیطر مالک ۷۵% سهام ولانت مدیا بین سالهای ۲۰۱۶ تا ۱۸ هست. فهاد قبل از آن، رییس شرکت مخابراتی سعودی Zain بوده. بعد از مرگ او، سهام ۷۵%ی شرکت ولانت به عادل عبدالکریم العبدالکریم شهروند سعودی منتقل و از آن تاریخ Director شرکت #Volant_Media میشود.

۶ با وجود سهامدار بودن سعودی‌ها و سرمایه‌گدازی اولیه آنها و تامین هزینه‌های جاری رسانه از طریق یک شرکت اقماری #SRMG از جزیره Cayman، سیاست‌گذاری و مدیریت فعلی سعودی، مدیران رده پایین @iranintl وقیحانه وابستگی خود را انکار و آشکارا در مورد ماموریتشان به ایرانیان دروغ میگوید.

۷ در جریان رفتار گستاخ و غیرحرفه‌ای چند هفته پیش #سیما_ثابت در برنامه #چشم_انداز ۱۶ جولای، ظاهرا دکتر #حسن_هاشمیان علیه ایران اینترنشتال به #OFCOM شکایت میکند ولی بعد از کش و قوسی طولانی و با واسطه‌گری و نفوذ مرد نامریی داستان یعنی عبدالرحمان الراشد از شکایت منصرفش میکنند.

گفته میشود #رضا_پهلوی تابستان ۲۰۱۸ سفری مخفیانه به پادشاهی سعودی داشته و با برخی مقامات رده میانی‌ دیدار داشته و خواستار پشتیبانی رسانه‌ای سعودی‌ها برای ترمیم میراث پادشاهی مطلقه پدر و پدربزرگش شده است و احتمال میرود ۴۰میلیون دلار هم به این بهانه و مبارزه با ج.ا پول دریافت کرده.

مطلوب جایگزین تندروهای ج.اسلامی برای #محمد_بن_سلمان دمکراسی‌خواهان و قدرتمند شدن گروههای اتنیکی ایران در یک سیستم نامتمرکز نیست، چیزی شبیه سیستم خودش هست، در نتیجه از گروههای اسلام‌گرای میانه‌رو، تکنوکرات، اقتدارگرا: اصلاحطلبان رهرو رفسنجانی، مجاهدین خلق، سلطنت‌طلبان حمایت میکند.

۱۰ در همین راستا و سیاست گذاری کلان و تامین مالی SRMG و چراغ سبز عبدالرحمن الراشدها چند سالی‌ست گفتمان غالب رسانه‌هایی مثل ایران اینترنشنال، ایندیپندنت فارسی و...را بالای ۹۰% شوهای مبتذل رضا پهلوی و حضور مشاوران هوچی‌اش و تحلیلهای اصلاحطلبانه و هر از گاهی مجاهدین اشغال کرده‌اند.

۱۱ #امیر_طاهری چکمه‌لیس ایران اینترنشتال را قرق کرده چون دوست صمیمی عبدالرحمان الراشد از زمان مدیریت او در العربیه‌ست. #کاملیا_انتخابی_فرد معشوقه سابق کرباسچی مدیر ایندیپندنت فارسی (سعودی) شده چون دوست دختر «مستر» عبدالرحمان الراشد از سالهای ۲۰۱۰ تا این اواخر بوده.

مگر ممکن‌ بود بدون برنامه و تزریق پول بیشمار دولتی تلویزیون پرهزینه و بدون درآمد @IranIntl سرپا ایستد و امثال رمضان‌زاده اصلاح‌‍طلب از مدیران کابینه خاتمی مدیر خبر و #مراد_ویسی سپاهی و مدرس سابق دانشگام امام حسین دبیر خبر با دوگانه‌سوزی اصلاحطلب-پهلوی‌طلب در همان تلویزیون شوند.

۱۳ بدون برنامه و تزریق پول دولتی ممکن نبود امثال کیهان لندن و #الهه_بقراط های سابقا چریک فدایی ناگهان پهلوی‌طلب هاردکور شوند. از نفوذ سعودی در اندیشکده‌ها هم سلطنت‌طلبان برای سفیدشویی از پهلوی و توجیه سلطنت انگلی لابی کردند: مصاحبه #مهدی_خلجی از موسسه واشنگتن با رضا پهلوی.

افرادی هم درین هیاهو برای توزیع و چرخش قدرت بین مردم و شکست چرخه استبداد و حقوق شهروندی ما تلاش میکنند ولی با لابی شهریار آهی‌ها (دلال سعودی-پهلوی) و دخالت عبدالرحمن الراشدها از طرف این رسانه‌ها طرد شده‌ و گاها هزینه بالایی برای این شجاعت میپزدازند. سخت نیست دیدنشان، حمایت کنید.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...