Fazıl Duygun

Fazıl Duygun

04-08-2021

21:54

Help Turkey,tamam-D E V A M tagları üzerinden, bizzat twitter ve Batılı kurumların, Türkiye'ye twitter üzerinden nasıl bir operasyon çekildiğini açıklayalım. 1-twitter hacklenince,mahkemelerde bile inkar ettiği kullanıcıların,twitlerin ve trendlerin kısıtlandığı deşifre edildi.

2- Bu yıl, İsviçre'deki sosyal medya araştırmacıları, Türkiye'deki trendlerin yarısının sahte olduğunu belirledi . Durumu twitter"a bildirdi ama twitter bu sahteliğe karşı bir düzenlemeye gitmedi.

3- Yine Reuters ve İngiliz Oxfam kuruluşları, 2108'de twitterda yaptıkları bir araştırmada, Türkiye ile ilgili çıkan bilgilerin, haberlerin %50'sinin yalan olduğunu belgeledi.

Help Turkey tagı ile bugünkü tamam tagına yazılan twitlerin büyük bir çoğunluğu yalan (yarısından fazlası)çıktı. Bu durum, bütün sosyal medya araştırmacılarının tespit ettiği bir gerçek. Üstelik, ilk twitte belirttiğimiz gibi, Twitter D E V A M tagıyla sürekli olarak oynadı.

5- twitterda, bir çok istihbarat ajanı çalışmaktadır. Bunlardan bir tanesi de aşağıdaki haberde gördüğünüz, İngiliz ordusu, psikolojik savaş uzmanıdır.

6- Twitter Türkiye'ye karşı uyguladığı algı operasyonunda o kadar cıvıttı ki, "sahte-fake-bot" hesaplara "mavi tık" vermeye kadar gitti. Geçtiğimiz ay yaşanan bu rezalete rağmen, twitter bildiğini okudu.

Değişik şehirlerde, ben dahil 2 arkadaşımın hesabında DE V A M tagının, iki dakika arayla sayısal görüntüsü. Bu tagla sabahtan beri sürekli oynandı. Tag, TT'de her yukarı tırmanışında, defalarca, yüz bin twit silindi, twit sayısı düşürüldü ve daha az gösterildi.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...