Gilles Villeneuve TR 🇨🇦🇹🇷

Gilles Villeneuve TR 🇨🇦🇹🇷

11-05-2021

09:13

🇬🇧SIR LEWIS HAMILTON: _Lewis Hamilton'a gösterilmeyen saygı,kariyeri ve önyargılar hakkında hazırladığım flood. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

1-)Öncelikle teknik kısımla başlayalım.🇬🇧Hamilton tarafından gerçekleştiren güzel bulduğum geçişleri derledim: ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

-2014 🇧🇭Bahreyn GP: Efsane yarışta virajın ardından düzlükte 🇬🇧Hamilton,🇩🇪Rosberg'le tekerlek tekerleğe mücadeleden galip ayrılıyor.

-2019 🇧🇭Bahreyn GP: Yine Bahreyn'de,virajda sağ çizgiden dönmekte olan ezeli rakibi 🇩🇪Vettel'i avlıyor,🇬🇧Hamilton.

-2007 🇮🇹Monza GP: Çaylak sezonunda,McLaren günlerinde 🇫🇮Raikkönen'i geçtikten sonra aracını kontrol etmeyi başarıyor🇬🇧Hamilton.

-2011 🇨🇳Çin GP: Ezeli rakibi 🇩🇪Vettel'i rahatlıkla geçiyor,ardından liderliği alıyor 🇬🇧Lewis Hamilton.

-2006 GP2 🇬🇧Silverstone: Alt serilerde de yeteneği ortadadır😉İki sürücüyü aynı anda alt ediyor 🇬🇧Lewis Hamilton.

2-)🇬🇧Lewis Hamilton'un F1 sezonları ve yanılgılar: ⬇️⬇️⬇️⬇️

1-2007 Sezonu: _Bana göre F1 tarihindeki en hafife alınan sezonlardan biridir ve 🇬🇧Hamilton'un en iyi performansıdır.Çaylak sezonda şampiyonluğu 1 puanla kaçırmak,ve bunu yaparken takım arkadaşının 🇪🇸Alonso gibi bir yetenek olması inanılır gibi değil.

2-2008 Sezonu: _🇬🇧Hamilton'un her ne kadar günümüzde kontrollü bir sürüşü olsa bile,idolü 🇧🇷Sennadır;2008'de de oldukça agresif bir sürüş tarzı benimsemiştir.Bu sene şampiyon olarak,tarihin en genç şampiyonu olmuştur,ayrıca 1996'dan beri şampiyon olan ilk Britanyalı olmuştur.

5-2011 Sezonu: _🇬🇧Hamilton'un en çok tartışılan sezonlarından biridir.Takım arkadaşı 🇬🇧Button,kariyer sezonunu yaşamış ve Hamilton'a üstünlük kurmuştur.Bunda tabii ki Button'un çok iyi sürmesi asıl etkendir fakat bazı diğer etkenler de vardır,gelin hep beraber bakalım.

_Öncelikle 2011 sezonu ilk kez Pirelli'nin F1'le anlaşma yaptığı senedir.🇬🇧Hamilton,🇬🇧Buttona göre yeni lastiklere çok daha zor alışmıştır,eski Bridgestone lastikler,Hamilton'un sürüş tarzına çok daha iyi uymaktaydı.

3-)🇬🇧Hamilton VS 🇩🇪Rosberg: ⬇️⬇️⬇️⬇️

_🇩🇪Rosberg,🇬🇧Hamilton'un 🇪🇸Alonso'dan sonraki en iyi takım arkadaşıydı.İkili arasında büyük rekabet olmuştur ve genelde "Rosberg,Hamilton'u mağlup etti" şeklinde bir algı vardır,bu yanlıştır.Gelin nedenlerine bakalım:

_Öncelikle 🇩🇪Rosberg'in 2016'da 🇬🇧Hamilton'u mağlup ederek şampiyon olduğu doğrudur.Fakat önceki 2 senede Hamilton,Rosberg'i mağlup etmiştir.Ayrıca 2016 Malezya gibi Hamilton aleyhine durumlar olmasa,Lewis yine Şampiyonluğu kazanırdı diye düşünüyorum.

4-)🇬🇧Lewis Hamilton'un unutulmaz yarışları: ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

1-Yakın yerlere gidelim.2020 Türkiye GP! _🇬🇧Lewis Hamilton'un lastik koruma becerisine şahit oluyoruz bu yarışta.Lewis Hamilton fantastik bir şekilde 6.sıradan başlayıp lider bitirdiği yarış,kendisine saygısızlık yapanlara ders olmuştur diye düşünüyorum.

2-2008 İngiltere GP: _🇬🇧Hamilton'un en iyi yarışlarından biri olan bu yarışta,Hamilton yarışta mükemmel kalkarak ilk viraja lider girdi.Yarış sonunda ise ikinciye 68 saniye fark attı.1995 Avustralya GP'den bu yana en büyük farktı.

3-2011 Çin GP: _Yarışa 3.sıradan başlayan 🇬🇧Hamilton,42.turda 🇩🇪Nico Rosberg'i uzun bir uğraştan sonra geçmiş,ardından da 🇧🇷Massa'yı geçmişti.Sırada sadece 1.sıradaki 🇩🇪Vettel kalmıştı ki,onu da rahatlıkla geçen Hamilton,galibiyete erişti.

5-)🇬🇧Lewis Hamilton'a verilmeyen saygı ve rekorları: ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

_Nasıl 🇩🇪Schumacher,🇧🇷Senna bir F1 efsanesi ise,🇬🇧Lewis Hamilton da bir o kadar F1 efsanesidir.Ben bu yazıyı paylaştıktan belki de 3-4 hafta sonra Lewis,100.pol pozisyonunu alarak bir tarih yazacak.

_2021 İspanya GP'yi de örnek sunarak strateji ve araç şampiyonu demekteler.Yanlış efendim,bu stratejinin çalışmasını sağlayan 🇬🇧Hamiltondur.Söyler misiniz,iyi pas atamayan oyuncularınız varsa "Tiki-Taka" oynayabilir misiniz?

_🇬🇧Hamilton tam anlamıyla bir "Yarışan Efsane",tarihin en iyi pilotlarından biri.Belki farketmişsinizdir fakat yukarıda Hamilton'un hibrit dönemdeki hiçbir yarışına yer vermedim.Çünkü "araç şampiyonu" argümanının geçersiz olduğunu gözler önüne sermek için.

_🇬🇧Hamilton'a yapılan en büyük saygısızlık,F1TR'deki "araç şampiyonu" ithamıdır.Toto Wolff'un da dediği gibi,"En iyiler en iyi araçtadır."Sevin ya da sevmeyin,HAM çok büyük bir pilottur ve kendi jenerasyonunun bana göre en iyisidir,bu,tabii ki tartışılabilir. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

@semsiyeci_semsi @arthrmrgn_ @alainprostTR @alponso37287591 @20yuzyildaF1 @Queentezer @singlespresso @rosbergism @altunch @KediCaferr @daydreamerman @kckmotorider @benalonsocuyum @petrolkafaclara @AR7LightningII @HamiltonF1TR @hamiltoncuyuz @sainzfedaisi @HamiltonTurk

@durkalkcezasi @Ceneli_iskoc @alfisti1910 @AlainProstTR @F1Tarihcesi @azbeygir @JustAsportFrea1 @DogadigaF1

@mihameddd @can_demirci81 @ynss_14 @Lehcet @volkarmagan14 @williamsf1TR @Alponso37287591 @rosberg2016 @Marvink_09 @Arda__E

@serhanacar @okay_karacan @F1caps @antihamiltontr @FiratKeskinF1

@F1_Padok @durkalkcezasi @GuruFormula1 @FormulaTurkiye @FormulaB1R @formula1tutkun @F1Bilgi @F12000liyillarFollow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...