Bilal EREN

Bilal EREN

17-04-2020

21:51

Zihin açıcı 24 belgesel; Yaşadığımız dijital çağa farklı pencerelerden bakan, gerçek olayları ve hayatları konu edinen "en iyi 24 "belgeseli" (bence) bir tweet zinciriyle derlemeye çalıştım, buyurun.

📍We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks Julian Assange ve WikiLeaks'in hikayesini ödedikleri bedeller üzerinden anlatan bir belgesel.. "Her gerçeğin bir bedeli vardır!"

📍Deep Web Modern darknet pazarı Silk Road ve kurucusu Ross Ulbricht'in yaşamı üzerinden karanlık internetin hikayesini anlatan belgesel. "Dijital çağın suç destanı"

📍The Great Hack Modern sosyal mühendislik şirketi Cambridge Analytica ve sebep olduğu skandalları anlatan belgesel. "Verilerinizi aldılar sonra da kontrolünüzü aldılar!"

📍Web Junkies Çin'deki intenet bağımlılığı tedavi merkezi ve yaşananlar hakkında bir belgesel. "Bir genci nasıl yeniden programlarsın?"

📍Jawline Bir sosyal medya fenomeninin hayat hikayesini değişen sosyal medya dinamikleri çerçevesinde anlatan belgesel. "Bir hayalin varsa peşinden git!"

📍Life 2.0 Second Life isimli çevrimiçi oyun ve milyonlarca insanın benliğini ortaya koyduğu sanal dünyayı anlatan bir belgesel. "Sanal dünya yeni gerçeklik"

📍Citizenfour 11 Eylül'den sonra ABD Ulusal Güvenlik Dairesi'nin (NSA) değişen paradigmasını, eski çalışanı Edward Snowden'ın hikayesi üzerinden anlatan belgesel. "Tarihi değiştiren olaya tanık olun!"

📍TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard Dünyanın en büyük torrent sitesi olarak bilinen The Pirate Bay'in hakkındaki dava ve kapatılma sürecini anlatan belgesel. "Korsanların gururu"

📍The Most Dangerous Town On The Internet: Hackerville En tehlikeli hackerların dünyasını ve internetin karanlık tarafını anlatan belgesel. "Sürekli tehlikedesiniz!"

📍The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz Reddit'in kurucusu Aaron Swart'ın hayat hikayesini anlatan biyografik belgesel. "Bilgi güçtür"

📍We Are Legion: The Story of The Hacktivist Siber aktivist grup Anonymous'un kuruluş hikayesini ve siyasi temelli eylemlerini anlatan belgesel. "Biz orduyuz. Unutmayız. Affetmeyiz. Bizi bekleyin!"

📍Catfish Sosyal medya arkadaşlıklarını ve içindeki ilişkileri anlatan belgesel. "Tıklamadan önce düşün!"

📍The Rise and Rise of Bitcoin Kripto para Bitcoin'i, gelişim sürecini ve teknolojisini anlatan belgesel. "Yükselen değer!"

📍The Century Of the Self 20. yüzyılda halkla ilişkiler ve kutsal bencillik çağının araçlarını anlatan belgesel. "Rıza mühendisliği nedir?"

📍HyperNormalisation Kontrolsüz enformasyon ve bilişim çılgınlığı çağında distopik ortamı anlatan belgesel. "Yalan söylediklerini bildiğimizi biliyorlar!"

📍 İnternet girişimciliğinin ve özellikle Dotcom patlama ve çöküşünün anlatıldığı belgesel. "Amerikan rüyasının yükselişi ve çöküşü"

📍Lo and Behold: Reveries of the Connected World İnternet teknolojilerinin insan ve toplum üzerindeki etkilerini bir sinema diliyle anlatan belgesel. "Dijital devrimin insana bakan yönü!"

📍General Magic Dünyanın ilk akıllı telefonunu üreten şirketin ve ekibinin hikayesini anlatan belgesel. "Adı duyulmamış en ünlü şirket!"

📍Revolution OS Açık kaynak kod ve yazılımın önemi ve hikayesini anlatan belgesel. "Yaşasın özgür yazılım!"

📍Secret History of Hacking Amerika'yı yöneten şirketlere karşı çıkan bir kültürün bilinmeyen hikayesini anlatan belgesel. "Modern sosyal mühendislik nedir?"

📍The Secret Rules of Modern Living Algorithms Algoritmaların nasıl çalıştığını ve günümüzde hangi alanlarda kullanıldığını anlatan bir belgesel. "Algoritmalar hayatlarımızı kontrol ediyor!"

📍Steve Jobs: The Lost Interview 1995 yılında Steve Jobs'la yapılan gelecek ile ilgili söyleşinin kaydını içeren belgesel. "1995'te gelecek nasıl görünüyor?"

📍Print the Legend 3 boyutlu yazıcıların ve endüstrisinin hikayesini anlatan belgesel. "Kim yapacak?"

📍Downloaded Müzik indirme sitesi Napster'ın yükselişi ve telif dünyasında yaptığı yıkıcı etkinin anlatıldığı belgesel. "Yıkıcı devrim!"Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...