Mustafa Güldağı

Mustafa Güldağı

11-01-2021

08:40

1) Kılıçdaroğlu CHP'nin oyunun bölünmesini durdurmak için ciddi psikolojik harp yapıyor. CHP seçmeni Erdoğan'a ciddi kinli. Kılıçdaroğlu Erdoğan ve taraftarlarının topyekün tepkisini çekecek bir söz söyleyerek CHP tabanını Erdoğan kini üzerinden toplu tutmayı başarıyor.

2) Böylece Kılıçdaroğlu CHP tabanında, Erdoğan ve taraftarlarını kamoyu önünde en çok kızdıran adam olduğu için CHP'nin oyunun bölünmesini engelliyor. Kılıçdaroğlu'nun hedefi CHP tabanı. CHP tabanı Erdoğan ve taraftarlarını en çok kızdıran ve hakaret eden insana oy verir.

3) CHP yönetimi çok kötü. Normal şartlarda CHP'nin ona bölünmesi lazımdı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan kini üzerinden CHP ve seçmenini toplu tutabildi. Erdoğan kini CHP'deki birleştirici güç. Kılıçdaroğlu Erdoğan'a ne kadar çok hakaret ederse taban safları o kadar çok sıklaştırıyor.

4) Yani Kılıçdaroğlu CHP tabanına diyor ki: "Bakın Erdoğan'a en iyi hakareti, en ağır eleştiriyi ben yapıyorum. Erdoğan taraftarlarını en çok ben kızdırıyorum. Sakın oyunuzu CHP'den ayrılıp gidenlere vermeyin." Kılıçdaroğlu'nun derdi Erdoğan değil. CHP seçmeni.

5) Kılıçdaroğlu CHP'yi çok kötü yönetmesine rağmen oy oranını %25'te sabit tutabilmesinin sebebi Erdoğan kini. Yoksa oyu çoktan sıfıra inmeli. CHP berbat durumda. Erdoğan kinini narkoz olarak seçmenine veriyor. Seçime kadar oyu korumak için Erdoğan'a ağır hakarete devam edecek.

6) Erdoğan taraftarları da her seferinde topyekün Kılıçdaroğlu'na tepki vererek Kılıçdaroğlu'nun işini kolaylaştırmış olacak.İstediği bu. Kılıçdaroğlu Erdoğan kinlilerinin CHP ekseninden kopmasını engellemiş olacak. CHP'de birleştirici güç Kılıçdaroğlu değil Erdoğan.Erdoğan kini.

7) Daha başka birşey var. CHP seçmeni ihraçlardan, yanlış işlerden dolayı Kılıçdaroğlu'na tam patlayacakken Kılıçdaroğlu aniden Erdoğan'a ağır bir hakaret ediyor ve CHP tabanının bir anda gazını alıveriyor. Hem koltuğunu hem CHP'nin oyunu korumuş oluyor.

8) Tekrar edeyim. Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a ağır hakaret ve eleştirileri CHP tabanının ve oyunun dağılmasını durdurmak için. Sosyal medya ve kamuoyunda istediği etkiyi oluşturup bunu başarabiliyor. Politik atak yapıyor. Seçime kadar dozu artıracak.

9) Erdoğan'a hakaret eden diğer CHP'li yetkililere gelince. Onlar da CHP genel başkanlığına oynuyorlar. "Bakın ben Erdoğan'a Kılıçdaroğlu'ndan daha iyi hakaret edebiliyorum" demek istiyorlar. Kılıçdaroğlu da onlardan önde olmak için hakaretin dozunu artırıyor. Kısır döngü.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...