Mustafa Güldağı

Mustafa Güldağı

21-01-2021

10:40

BİDEN YÖNETİMİ FLOOD 1) ABD Başkanı Biden, Dışişleri Bakanlığına Antony Blinken'i atadı. Yahudi bir ailenin çocuğu. Baba yahudi. Anne tarafı ise Macar Yahudisi. Gelenek bozulmadı. ABD Dışişleri bakanlığına Yahudiler egemendir. Genelde Dışişleri bakanları da Yahudi olmuştur.

2) Blinken aynı zamanda CFR üyesi. CFR 1921'de Rockefeller tarafından kuruldu. ABD dış ve iç politikasını belirler. Orada yetişenler ABD'nin tüm kurumlarının başına gelir. CIA, Pentagon, bakanlık, emniyet, hukuk, askeriye... CFR, ABD Derin Devletidir. Blinken de üye.

3) CFR, birçok ülkede yan kuruluşlar kurmuştur. Devşirdiği adamları partilerin içine ya sokmuş ya da dayatmıştır. Bilderberg de CFR'ye tabidir. CFR, küresel tek dünya devleti politikalarının belirlendiği yerdir. Gıdadan sağlığa, ekonomiden siyasete kadar herşey...

4) Blinken, Obama döneminde de görev yapmıştır. İsrail'i korunmayı ilke edinmiştir. Obama döneminde İsrail'e her yıl 4 milyar dolar yardım yapılması için Obama'ya imza attırmıştır. 2003 Irak işgalini, YPG'ye silah sevkiyatını destekledi. Suriye politikasını belirleyen kişidir.

5) Göreve gelir gelmez S-400 için Türkiye'ye: "Sözde stratejik ortağımızın büyük rakiplerimizden olan Rusya'yla aynı çizgide olması kabul edilemez. Mevcut yaptırımların etkisini görmemiz gerekiyor. Ardından daha fazlasının yapılmasına gerek olup olmadığını belirleriz" dedi.

6) Daha gelir gelmez ambargo ile tehdit ediyor. Dedi ki: "Türkiye birçok açıdan bir müttefikin davranması gerektiği şekilde davranmıyor. Bu, bizim için çok ama çok ciddi bir sorun. Bu konuda gözümüz açık" dedi. Soruyoruz: Siz müttefik gibi davranıyor musunuz ki biz davranalım?

7) Ekim 2020'de Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan "Kıbrıs'ta iki devletli çözüm" çağrısında bulununca Blinken buna karşı çıktı ve "Biden ve biz Kıbrıs'ı tek devlet yapmak istiyoruz" dedi. Yönetimde de Rumları etkin kılıp Türkleri pasifize edecekler. Ersin Tatar ile oyun bozuldu.

8) Blinken, "WestExec Advisors" adlı bir danışmanlık ve düşünce kuruluşu kurmuştur. Bu kuruluş ile ABD'ye finans, istihbarat, güvenlik, yatırım, üretim konusunda destek sağlamaktadır. Üst düzey ulusal güvenlik uzmanları çalışıyor. Google gibi şirketlerle de çalışıyor.

9) Biden, Ulusal Güvenlik Danışmanlığına Jake Sullivan'ı getirdi. Carnegie Uluslararası Barış Vakfı adlı düşünce kuruluşunda çalıştı. Bu kuruluş ABD'nin en büyük oligarklarından olan Carnegie ailesine ait. Bu oligark, küreselci projelerin gerçekleşmesi için her alanda çalışıyor.

10) Biden, CIA'nın başına William Burns'u atadı. Bu adam da Carnegie Uluslararası Barış Vakfı'nın başkanlığını yapmıştı. Carnegie ailesi ilaç, cinsellik, sanayi, kimya, biyolojiye kadar birçok alanda Rockefeller Vakfı ile küresel faaliyet yürütür. Carnegie herkesin evindedir.

11) Biden, tüm devlet kurumu ve üst bürokrasiye küreselci oligarkların ve kuruluşların adamlarını atadı. Küreselci projeler bir anda hızlandırılırken bir yandan da pürüz çıkaran ülkeleri yumuşak veya sert güçle ezecek. Türkiye de bunlardan biri. Açık tehdit savuruyorlar.

12) Türkiye gelen ambargolara karşı Avrasya bloğuna yaklaşıp kalkan oluşturdu. Yani denge politikası. Bu sebeple devlet Tv'ye Doğu Perinçek v.b Avrasyacıları sıkça çıkarıp konuşturarak ABD'ye mesaj veriyor. "Üstumüze çok gelirseniz Avrasya'ya daha çok kayarız" diyor devlet.Mesaj.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...