Mustafa Güldağı

Mustafa Güldağı

27-12-2020

12:24

1) İngilizce dünya dili Takım elbise dünya elbisesi Dolar dünya parası Kravat dünya takısı Kola dünya meşrubatı Bunların küresel olması tesadüf değildir. Kasıtlıdır. İngilizce tüm ülkelerde zorunlu dil. Neden İngilizce? Dil; düşünüş, kültür, ruh ve yaşam tarzını da taşır.

2) Kola ABD ve Batı medeniyetinin çılgınlığını temsil eder. Gazlı içecek Batı kültürünün taşınmasında rol oynar. Coca Cola aynı zamanda Batı-ABD kültürünün taşıyıcısıdır: Çılgınlık, sınırsızlık, eğlence, edepsizlik v.b. Uzun süre kola içenlerde ABD kültür ve düşünüş şekli oluşur.

3) Biz hoşaf ve ayran kültürünün çocuklarıyız. Yani edep, ağırlık, efendilik kültürü oluşturur. Kola ise ise psikolojik ve zihinsel olarak şarlatanlık oluşturur. Kola sadece bir içecek değildir. Kültür emperyalizminin en büyük silahıdır. Beyinde çılgınlık oluşturduğu ispatlandı.

4) Dolar tüm dünyada egemen para. Uluslararası ticaret dolar ile yapılıyor. Böylece dünya finans ve ticaretine dolar kültürü ve ahlakı egemen olmuştur. İnsan beyni ve ekonomik şuuru dolara endekslenerek bağımsız ekonomik dürtüleri öldürülmüştür.Dolar ABD kültürünün taşıyıcısıdır.

5) Doların yeşil olması bile psikolojik operasyonun parçasıdır. Yeşil hayatı simgeler. Yaşamı ve hayata devamı simgeler. Hayatta kalmak istiyorsanız, yaşamak geçinmek istiyorsanız yeşil dolara uyacak bağlanacaksınız. Yoksa mahfolursunuz. Dolar bu psikoloji ve zihni oluşturdu.

6) Kravat boyun bağı ve yularıdır. Bir medeniyete bağlılığı temsil eder. Batı medeniyetine bağlıyız ve koruyucusuyuz anlamına gelir. Bağımız Batı medeniyetidir. Boynumuzu Batı medeniyetine bağlıyoruz ve onun koruyucusuyuz anlamındadır. Kravat dünya halklarına dayatıldı.

7) Takım elbise İngiliz aristokratları için üretildi. İngiliz saray modasıdır. Sonra tüm dünyaya yayıldı. Büyük pazar oluşturdular. Zamanla tüm dünyaya hâkim kılındı. Giyilen elbise karaktere etki edip zihinsel kodlar oluşturur. Takım elbise kültür taşıyıcısıdır.

8) Özel günlere takım elbise ile giderek İngiliz kodunun ve karakterinin reklamını yaparız. Hiç farketmeyiz. Takım elbise hipnozdur. Dünya halklarına dayatılmıştır.Karakteri, beyni, yaşantıyı ve ruhu Batı medeniyeti çizgisinde dönüşüme uğratır.Elbise zihin ve psikolojiyi etkiler.

9) Dünyanın dört bir yanında İngilizce kursaları vardır ve bu kurumlar insan devşirme aracı olarak kullanılıyor. En büyük zihinsel ve psikolojik değişim dil ile yapılır. İngilizcenin küresel dil olması küreselciliğin halklara yaptığı en büyük operasyonudur. Ürperticidir.

10) Dersimiz şimdilik bitti. Başka derste başka konularla devam edeceğiz. İnstagram hesabıma beklerim. Bilgi, bilinç ve düşünce için:


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...