Ahmet Yozgat

Ahmet Yozgat

18-09-2020

12:08

1. Türk Maliyesi Ne Yapmakta? ALTIN’IN DÖVİZLE İMTİHANI Ahmet YOZGAT #MilliHesaplarYanyanaBiz #MilliHesaplarBuradaDerindunya #DevletimizinYanındayız #TümTürkiye #SüleymanSoyludan #mugeanliyalnizdegildir

2. Derindunya’nın Sevgili Kızkardeşlerinden Nurten Şafak: " Abim üç sorum var… Bir: Altın hesabı için ne düsünüyorsun ve gümüş tabii?... Bunlar; şu anda, çok konuşuluyor da… #TümTürkiye #SüleymanSoyludan #mugeanliyalnizdegildir

3. Abi, ikinci olarak da… Türkiye’nin yönünde bir sapma var mı? Yani Devletin el değiştirmesi yine mümkün olabilir mi? #Derindunya #ahmetYozgat #MilliHesaplarBurada #MilliHesaplarYanyana

4. Ve üç: Akdeniz'den; gemimiz, bakım adı altında çekildi deniyor. Türkiye, Akdeniz’de kaybediyor mu?”

5. Bir bakalım kızkardeşimin sorularına... Bir: Konuyu, birkaç hafta önce, “Hazinenin Sırrı 1 ve 2” kayıtlarımızda anlatmıştık. Ama anlaşılan o ki atlanmış. O halde özetleyelim kısaca…

6. Türk Hazinesi, dünyadan altın toplamakta. İddia edilen, "Likid Döviz birikimindeki düşüş"ün gerekçesi bu.Yani Maliye; Döviz kargosunu, altına dönüştürerek, kendi "Dijital Lirası"nı bina etme gayretinde. Bu arada; toplanan altınları, kuyumcu piyasasına aktarmayarak depolamakta.

7. Yani bir anlamda Altın piyasasını, kendi yükseltiyor. Tasarruf, altında biriksin, Dolar’dan kaçsın diye... Bu nedenle bundan sonra da altın, şanslı... Bir ay kadar önce yapılan Dolara Operasyon hamlesi nedeniyle Maliye, Gayrımenkul piyasasına müdahale etmek zorunda bırakıldı.

8. Bu nedenle kısa bir mola yaşandı. Bunun üzerine; tasarruf parası, ikinci el otomobil piyasasına yöneldi. Ve “Açıkgözler”in, bu piyasada, tasarruf etmenin ötesine geçip işi, “Ticaret”e döndürmesinden Devlet hazzetmiş değil.

9. Zira Pandemi ve Ekonomik durgunluk nedeniyle fazladan basılan paranın oluşturduğu “Emisyondaki Şişkinlik” genel pahalılığa dönüşmenin işaretlerini vermeye başladı. Bu nedenle Maliyenin yeniden altını öne çekeceği kanısındayız.

10. Çünkü altın, emisyonun, fazla suyunu emen bir etkiye sahip yastık altında birikme özelliğinden ötürü. Yani araç gibi iki gün içinde kazandırma özelliği çok az. Bu nedenle bekletilip mayalanması gerekiyor. Bu arada da Maliye, Emisyon hacmini aşağı çekebiliyor.

11. Bu şart! Çünkü piyasaya ve piyasayı döndüren yeni el ve oyunculara, taze para pompalamak için eski paranın, eski ellerden çekilip yakılması gerekmekte. Bunun için en uygun met’a da altın! Kanaatimiz bu yönde…

12. İki: Malum; Akdeniz'de, üç gemi vardı görevde olan... Ankara, bunlardan sadece birini geri çekti. Bakım için... Hem de iyiniyetini, Avrupalılara göstermek adına... Zaten; ondan sonra, Diplomasi öne çıktı ve sıcak savaşın ateşi düştü.

13. Türk ve Yunan Askeri Uzmanları; birkaç günden beri, NATO Merkezinde görüşme masasında beraberdiler. Dün yani 17 Eylül’de, birinci oturuma mola verildi; Taraflar, bir hafta sonra yine bir araya gelecekler. Akdeniz-Ege Sorununa, NATO’nun müdahalesi önemli.

14. Hem konu ve hem de taraflar, Savaşsever Fransa ve hempalarının elinden alınarak, NATO’nun çatışma karşıtlğı çerçevesinde şekillenmek durumunda olan masasına bağlandı. Artık çala çala, bir havaya döndürecek Danimarkalı Oldenbergler Hanedanı.

15. Bu arada; yaklaşık, atmış yıl önce iktidardan düşen, “Yunan Hanedanı”nın bir ucunun, Oldenberglere dayandığını ve Kraliçe’nin kocası Prens Filip’in de Oldenberg Torunu olduğunu da söyleyelim.

16. Amerikan Binyılcı Demokratlar ve Avrupa Binyılcı Fransa yani Biden ve Macron, Ankara'nı el değiştirmesi yönünde, açık tavır almış durumdalar. 2023'te Erdoğan'ı düşürmek için Siyasi komplo peşindeler.

17. Ama bu iki unsuru, Ankara da açık düşman ilan ettiği için... Devletin gözü; bunların, Türkiye'deki uzantılarının üzerinde...

18. Bu nedenle Şiyasetteki ataklar, Devlet eliyle yönlendiriliyor diyebiliriz. Yani Devlet, "Maceracı Eller"e teslim olmak niyetinde değil. Kısacası, korkulacak bir şey yok! *** Allahualem!


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...