ᴄᴀᴘᴛ.ғx

ᴄᴀᴘᴛ.ғx

27-04-2022

02:33

En basit haliyle anlatmaya çalışıyorum. Market kırmızı noktalardan yeşil noktalara nasıl evrilmiş inceleyin. Harfleri sktret. Onlar sonra! Günlük hala bullish. Neden mi? En alttaki son HL (yeşil) hala korunuyor. Kırılırsa bearish potansiyele döndü deriz. Oralarda pullback ararız.

Günlük > 8h bearish iç yapısı; üstteki yeşil nokta (HH) ile marketi günlükte kırdı dimi, yani bull onaylandı, peki neden düşüyor? Satmak için, en alttan satın aldıkları malı, kâr ile sattılar zaten, şimdi bu adamların açıktaki negatif emirlerini hafifletmeleri gerekiyor, nerde?

En alttaki, 8h yazan, henüz hafifletilemiş (mitige edilmemiş) bölgede. Buraya gelecekmi, delecekmi dönecekmi bilmiyoruz, ve direk setup kurmuyoruz çünkü asıl buna KUMAR denir.. Ama buraya gelirse alıcıların gücünü gösteren sinyalleri görürsek LTF ye inip uygun giriş yeri buluruz.

8h > 30m geldik.. Şimdi marketin 8-6-4h da bear olduğunu gördük. Fiyat alt bölgeleri istiyorsa bu bear yapının bıraktığı (kırmızı ok içerisinde herhangi bir yerden) emirler için gelebilir. Bu bölge içinde kaldığı sürece bear devam eder. Üstünde de bu TF de bull olur.

Peki fiyat şuanda ne yapıyor? Kendine, bulunduğu demand (talep) bölgesinde likidite hikayesi yaratıyor. Yani fiyat, talebin bulunduğu bu bölgede, zayıf olanlardan güçlü olan ellere teslim ediliyor. Henüz likidite oluşum aşamasında. Bunun manipülasyonunu ve testi olacak.

Şuan (bu TF de) pozisyon belirlemek için erken, ne bir güç göstergesi var ne de zayıflık! Hangi yöne evrilirse o yönde onay alıp işlem alınmalı, yani geride bırakacakları ayak izleri doğru yorumlanmalı..

Son; Bu piyasada çoğu emotional trader, Smart Money'i takip etmeye çalışır, halbuki size para kazandıracak olan DUMB Money'dir!. Smart money zaten herzaman kazanan demektir.. . Structure > Suplly/Demand > ConfirmFollow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...