Mustafa Güldağı

Mustafa Güldağı

14-12-2020

17:33

1) Sosyal medyalar dünyanın en büyük gözetleme kuleleridir. Bunlardan biri de WhatsApp'tır. Kurucusu Jan Koum'dur. Ukrayna göçmeni bir Yahudidir. WhatsApp'ı 2009'da Kalifornia'da kurdu. Kullanıcısı kısa sürede artırıldı. Daha sonra Facebook şirketi alacaktı. Dikkat buyurun.

2) WhatsApp 2014'te, Facebook'un sahibi Zuckerberg tarafından 19,3 milyar dolara satın alındı. Karşılığında Jan Koum'a 2,4 milyar dolarlık hissesi verildi ve Facebook yönetim kuruluna alındı. Facebook'un sahibi Zuckerberg de Yahudidir. CIA için dev gözetleme kuleleri kurdu.

3) İnsatagram, facebook, WahtsApp, Messenger facebook şirketine ait. CIA'in sırlarını ifşa Eden Snowden'a göre Facebook bir sosyal medya değil, gözetleme merkezi. Snowden'a göre Facebook'ta paylaşım yapmak kişisel hayatı satılığa çıkarmakla eş değer. Facebook CIA ile beraber.

4) CIA temsilcisi Christopher Sartinsky insanların politik görüşlerini, dinlerini, tüm arkadaşlarını, fotoğraflarını, yazışmalarını takip ettiklerini söylemişti. Son yıllarda CIA'da dünyadaki sosyal ağların izlenmesi ile ilgilenen bir birim vardır. Ciddi faaliyet yürütmektedir.

5) Özel sektör, belediyeler, dernek vakıflar, memurlar,eğitimciler, doktorlar, polisler, işçiler, öğrenciler, kurum ve kuruluşlar komple WhatsApp'tan duyuru yapıyorlar. Muazzam haber, bilgi, bağlantı ve veri toplanıyor.Tüm bunlar işleniyor ve işe yarayanlar fişlenip arşivleniyor.

6) Meşhur editör Michela Noer: "CIA'nın 60 yıl boyunca yapamadığını Zuckerberg ile yaptığını, 1 milyardan fazla insanın ne düşündüğünü, ne okuduğunu, ne dinlediğini, neye taptığını, kime oy verdiğini, kimleri tanıdığını öğrendiğini" söyledi. Facebook tam olarak buydu.

7) Beğenme seçeneği konularak insanların kendilerini daha da beğendirmek için her şeylerini daha fazla paylaşması sağlandı. Buna teşvik eden sosyal medyanın karanlık sahipleri idi. Beğenilme arzusu ile insanlar her durumunu paylaşır oldu. Burada psikolokların çalıştığı kesin.

8) WikiLeaks sitesinin kurucusu Julian Assange, Facebook, Google, Yahoo! gibi dev Amerikan internet firmalarının ABD istihbaratıyla entegre çalıştığını söyledi. Assange, Facebook'un insanlar hakkında detaylı bilgilerin derlendiği en büyük veritabanı oldugunu söyledi.

9) Facebook, Google, instagram, messenger, twitter, WhatsApp dünyanın en gelişmiş casusluk makineleridir. Kitleleri denetlemek için vardır. Tarihin gördüğü en büyük gözetleme kuleleridir. Denetlenip bizler hakkında yeni projeler geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Mesele bu.

10) Garip olan bir durum da kurucularının hepsinin Yahudi olması. İnanmazsanız araştırın. Google'nin kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, Yahudi'dir. Google CIA ile çalıştığını zaten itiraf etmiştir. Google'ın küreselci proje için yaptığı faaliyetleri bilseniz şaşarsınız.

11) Mevzu sadece CIA mı? Google da dahil tüm sosyal medyalar küresel projenin oturtulması için ana aktörlerdir. Değişim dönüşüm sosyal medyalardan başlatıldı. Mesela araştırmalar sosyal medyanın fuhuş, boşanma ve zinayı artırdığını ortaya çıkardı.

12) İnsanların tartışma, atışma, kapışma, mücadele "alanı" sosyal medyaya çekildi. Bu sebeple birçok ülkede seçimlerin sonucunu bile sosyal medyanın karanlık sahipleri belirleyebiliyor. İstedikleri tarafın hesabını kapatıp cezalandırarak güçsüz düşürebiliyorlar.

13) Unutmayın. İnsanların tartışıp, mücadele edeceği alanı-meydanı onlar belirlemiş. İstedikleri şekilde manipüle edip istedikleri şekilde kazananı, büyümesini istediklerini belirleyebilirler. Ve son: Sosyal medya şirketleri İsrail'in bölgedeki en büyük koruyucusudur.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...