Aksel Ceylan

Aksel Ceylan

16-08-2019

22:28

TFF'nin sezon logolarının çirkinliğine daha fazla dayanamayarak bi flood başlatıyorum. Tasarımsal hataları tek tek yazıp en sona da sinirle oturup 15-20 dakikada kabataslak tasarladığım öneriyi bırakıcam. Buyrun.

1- Çemberlerdeki bu tarih öncesi eskitme efektinin varoluş sebebi nedir? Portredeki threshold efektiyle bi bağlantı kurmaksa eğer, threshold bu derece önemli mi? 2- İllüstrasyondaki bu uyduruk threshold efektini kullanmak yerine portre neden iyi bi illüstratöre çizdirilmiyo?

3- Font neden böylesine karaktersiz ve harf arası espasları neden bu kadar yanlış? Tipografi eğitimi almış bi tasarımcı neden en azından bi elden geçirmiyo bunu? 4- Baş harflerin (CUS) kırmızı olmasının tasarıma veya içeriğe katkısı ne?

5- TFF logosunun etrafında bırakılmış beyaz alan neden her tarafta farklı kalınlıkta? 6- '2019' ve '2020' neden çemberin açısıyla dönmüyo da yamuk bi çizgiye garip bi şekilde hizalanmış? Çemberin alt yarısında böylesine bi boşluk varken neden dışarıda/havada bırakılmış sayılar?

Bunlar aslında sağlam bi grafik tasarım eğitimi almış herhangi bi mezunun dikkatli baksa göreceği şeyler. Bunları düzeltip biraz tasarım dili ekleyince kabaca şu gördüğünüz gibi olabiliyo. Çizim olarak da OBEY'in George Harrison'ını koydum ne kadar farkettiğini gösterebilmek için

Geçen gün UEFA Super Kupa arayüzünü hep beraber gördük, sırf tipografi kalitesi bile müthişti. İngiltere Premier Lig görsel olarak almış yürümüş durumda zaten, Şampiyonlar Ligi çoktan branding konusunda uçtu gitti vs peki bizde sırf logoda bile neden bu vizyonsuzluk hakim?

Futbolumuzun kalitesi zaten felaket durumda, dünya futbolunda hiç yokuz, yönetim anlayışlarımız her yıl ceza yiyo, altyapılarımız yerlerde bunların hepsi malum ama bari en kolay düzeltebileceğimiz kalem olan tasarıma biraz önem versek de bi tesellimiz olsa. Eyyorlamam bu kadar.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...