Ahmet Yozgat

Ahmet Yozgat

16-09-2020

06:29

DERİNDUNYA’dan MEKTUP VAR! Ahmet YOZGAT 1. Bugün, # 16 Eylül 2020 # Çarşamba. Yine günahsız ve bereketli bir gün dileğimizle Milletimizi Selamlıyoruz. Epeyden beri, Twitter Sayfamızda yazamadık. Özür! #SoyunSoylansin

Vaktimizin önemli bir bölümünü, video kayıtları doldurduğu için böyle oldu/oluyor/olacak gibi. Zira abone sıralamasında, en başta Youtube var; sonra Facebook ve Twitter. Malum bu sayfadaki nüfusumuz beş bini bile bulabilmiş değil. Ama burayı önemsediğimizi belirtelim.

3. Zira bu platformdaki, Entelektüel seviye, diğer kanallardan daha yüksek. Bu nedenle “Leb” dememiz dahi yetiyor; iler de “Leb” de demeye gerek kalmayacak ve “L” kafi gelecekmiş gibi bir hissiyatımız var. İlaveten, ülke ve Dünya Siyasetinde, Twitter daha etkin durumda.

4. Bu itibarla istiyoruz ki “Nüfusumuz” en çok burada biriksin. “İnşallah!” diyelim… Elbirliğiyle…. Bu manada… #Derindunya #ahmetyozgat #SoyunSoylansin #MilliHesaplarBurada #MilliHesaplarYanyana #MilliHesaplarYanyanaBiz #MilliHesaplarBuradaDerindunya ***

5. Ve başlangıç olarak, bir teşekkür mesajı yazmalıyız, Derindunya'nın Sevgili Kızkardeşlerinden Sevda Turk'e… Çünkü diyor ki Türk: "Sağol, varol Ahmet abi! Tüm yazılarını, yazdıklarını, Videolarını tek tek RT'liyorum. Seni, her Türk tanımalı Oğuzlu Bey!"

6. Fakiri güldüren mesajınla ilgili olarak, sen de sağ olasın Oğuzlu kızı, kardeşim! #DevletimizinYanındayız #Derindunya #ahmetyozgat #SoyunSoylansin ***

7. “De veritadeTürkiye Bayrağı diyor ki: "Ahmet abi; Derindünya Foruma, sadece Facebook üzerinden mi giriliyor? Hesabı olmayanlar, Facebook açmak istemeyenler ne yapacak?"

8. Sevgili Türk bayrağı! Birkaç kere söyledik, bir daha söyleyelim: Soruyu soran sen, cevabı verecek olan ben fakirden daha bilgili olmalısın İnternet ve Sosyal Medya konusunda. Zira bu hususta gerçekten fakiriz!

9. Ancak tahmin ettiğimiz üzere; herhangi bir platformdan, bir ismin sayfasında ne yazıldığına bakmak için abone olmak gerekmiyor. Üst çubuğa, sayfa ismini yazıp bakıyorsunuz sadece. Ama orada, herhangi bir yorum yapma hakkınız yok; abone olmadığınız için…

10. Bu nedenle tarifimizi bir denemelisin! “Bakalım, syafaya girebilecek misin?” dedikten sonra şunu da eklemek istiyoruz: Facebook'un uzun makaleler yayınlamaya izin verişi sebebiyle Twitter'dan farklı bir işleyişi sözkonusu.

11. Dolayısıyla uzun yazan biri olarak fakir, Facebook üzerinde yoğunlaştırdık yazılı paylaşımlarımızı. Yani Twitter'de olmayan bir özellik bu. Bizim tercihimiz de o tarz bir paylaşıma eğilimli.

12. Hatta Twitter'da bile bir mesajla başlayıp biten düşünce paylaşımı yapmıyoruz/yapamıyoruz. Doğruyu söylemek gerekirse, sevmiyoruz da öylesini.

13. Bu yüzden; Twitter’dekidaki çalışmalarımız da bir nevi Facebook'takinin devamı şeklinde; makaleleri, kutulara bölerek yayınlamak biçiminde gelişiyor. Yani esasında, Twitter Geleneğine uymayan bir metot bizimkisi.

14. Bu sebeple Twitter'ı, kendimize uydurmuş durumdayız. Seri “Tweet-Makaleler” yayınlıyoruz gördüğünüz gibi. Bunun dışında; Facebook'un bir önemi daha var bizim için… Orada; hem Derindünya hem Ahmet Yozgat adına epey bir sayfamız yayında.

15. Bunun nedeni; değişik konularda yazıp çiziyor olmamızda ilgili. Biliyorsunuz fakir, çocuklar için edebiyat da yapıyoruz; desen ve karikatür de çiziyoruz. Ayrıca şiir yazdığımızı da söylemiş olalım. Gördüğümüz kadarıyla Twitter, tamamen siyasete kilitlenmiş bir platform.

16. Ancak Facebook, böyle değil. Orada, bizim; iki çocuk sayfamız, şiir sayfalarmız, karikatür sayfamız ve kardeşlerimizin oluşturduğu, “Derindünya Forum” sayfası ile birlikte, makalelerimizi yayınladığımız Ahmet Yozgat Platformu da var.

17. Dememiz o ki Sevgili Türkbayrağı… Bunca çalışmayı, Twitter'da sergileme olanağımız yok. Lakin bu imkanı bize, Facebook veriyor. Ve fakirin, değişik işlerini görmek isterseniz; galiba Face’ye abone olmanız gerekecekmiş gibi…

18. Ya da bağımsız olarak girip bakacaksınız sayfalarımıza. Şimdiden hoş geldiniz Facebook, Ahmet Yozgat paylaşımlarına… Ve kalbi teşekkürler! ***

19. Derindunya’ya Yeni katılan ama “Kengeş Akademi”ye dahil ettiğimiz Kardeşlerimizden Sevgili M. Kadri AYKAN, usule dair bazı önerilerde bulunuyor: "Sevgili Ahmet abi…

20. Yeni başlayanlar için tüm videolarınızı, Kronolojik bir sıralamayla (birbiriyle bağlantıları açısından) sabitlenmiş Twitinizde ki Youtube Linkinde toplayabilir misiniz? Ben baktım, tüm videolar yok sanırım. " diyor ve devam ediyor Kadri: ................

21. Abi, analizlerinizde isim ve kavramlar çokça zikrediliyor. Bu yüzden; dikkat, asıl anlaşılması gerekenden uzaklaşıyor. Eğer; mümkünse Strateji ve Dengeleri, öne çıkaran bir yöntem geliştirseniz. . . Çünkü herkes; Tarihe, İsim ve Kavramlara sizin kadar hakim değil."

22. "Gerçekten çok değerli bilgiler. Tüm çevreme sürekli tavsiye ediyorum... Elinize, yüreğinize ve kaleminize sağlık. Teşekkürler..." diye yazan Sevgili Ömer Çevik: "Abi, 'Şövalye Tarikatlarının Sırrı/Türk-Malta Anlaşmasının Deşifresi' serisini .............

23. ve diğer çalışmalarınızı makale olarak da okumak istiyoruz... Lütfen!" diyor. Ona, M. Kadri de katılıyor ve o da diyor ki: “Çok iyi olur abi. Makale üzerinde; konuyu, detaylı olarak ‘Tarih, İsim ve Kavramlar’ üzerinden araştırarak, okuma fırsatı bulunur. " şeklinde...

24. Ve böylece üstteki mesajlarının ikincisindeki “sorun”a cevap bulunmuş oluyor böylece. İlk mesajla igili olarak diyebiliriz ki… “Yeni başlayanlar için videoların, kronolojik olarak sıralanması” konusu, fakirin bildiği ve yapabileceği bir iş değil.

25. Zira 350 kadar video kaydının Kronolojisi nasıl belirlenir ve ardından bunlar, nasıl sıraya konur sorunsalına dair hiçbir malumatımız yok. Daha doğrusu,“Bilgisayar ve İnternet Teknolojisi”ne vakıf değiliz. Sosyal Medya tutkunu olamadığımız gibi.

26. Daha önce, yukardakilere benzer hususlarda, bazı isteklere de muhatap olmuştuk. Mesela, sık sık “Derindunya Jargonu/Dili”nin anlaşılamadığı, geliştirilen Terminoloji için bir sözlük tasarlanmasına dair istekler oldu. Zaten şimdi de sorun bu!

27. Bir iki kez sözlük başlangıcı yaptık ama yürütemedik. Zira “Fakir”in zamanı yok; yan işleri yapacak adamı da bulmakta zorlanmaktayız! Zaman içinde gelen şikayetlere verdiğimiz cevaplar, durumumuzu özetlemeden öteye gidememişti.

28. Ve özet de şu minvaldeydi: “Derindunya Platformu fikri, on yıl kadar önce, oğlum ve birkaç arkadaşı tarafından fakire iletildi ve biz de onlara teslim olduk. Uzun yıllar, her işi onlar yaptı.

29. “Çekirdek Kadro”nun öğrencilikleri bitince, ikamet ettiğimiz şehirden ayrıldı ve işlerinin başına gittiler. Yorulmuşlar ve usanmışlardı da bu arada… Fakat buna rağmen, gittikleri yerde bir süre daha devam ettiler katkı sağlamaya.

30. Ama çok rantabl olmadı bu yöntem. Ve bir ara biz, video yapmakta tıkandık. Bu sebeple durumdan haberdar olan bazı genç kardeşimiz dahil oldu serüvene. Lakin onlardan da yeterli verim aldığımızı söyleyemeyiz. Yine de müteşekkiriz herkese…

31. Durumu tarif noktasında, şunu söylemeliyiz ki “Derindunya Grubu” tam anlamıyla “Gönüllüler”den oluşan bir çalışmanın ürünü. Kanalarımızı, sitelerimizi ve sayfalarımızı başka başka kardeşlerimiz kontrol ediyor ve yönetiyor. #Derindunya #ahmetyozgat #SoyunSoylansin

32. . Bağımsız birimler şeklinde. Buna rağmen; atıl halde kalan adreslerimiz de var. Mesela “TarihTurk” ki bu çalışmayı, Derindunya’dan da önce başlatmıştık ama başladığı yerde kalmış gibi bir şey.

33. Bunun gibi iki “Çocuk Kanalı”mız var. Onlar da molada. “Son Resul” kapanmış gibi uykuda. İki kere “Derindunya Forum Sitesi” denememiz oldu fakat onlar da –bizzat kontrol edemediğimiz için- kapandı/kapatmak zorunda kaldık.

34. Gerek adımıza ve gerekse Derindunya logosuyla yayında olan birkaç sayfa işlevsiz durumda. “Şiir Lobisi” adlı sanat sayfamıza vakit ayıramıyoruz. “ProVizum-İnt” kanalını, değişik dillerde yayın yapmak üzere kurmuştuk ama kurulduğu yerde kaldı.

35. Bir süre yayında kalan “DerindunyaHaber” sitemiz sonunda donduğu için kapattık. Bir başka çalışma olan günlük “DerinSiyaset”i işletemedik. Kitap dünyasında var olabilmek adına tasarı halinde hala yedekte tuttuğumuz “Derindunya Yayınevi” hala tasarım halinde.

36. “Derindunya Sosyal Medya Televizyonu” kafamızda bekliyor. “İnt. Turkuaz World Vakfı”yla ilgili attığımız adımların hızı düşük ve bağlı olarak “ANA-Dünya Projeleri” teorik anlamda atılmış adımların, Pratiğine geçememiş şeklinde ve şekerleme yapıyor. vs. vs.

37. Hülasa imkansızlık ve yalnızlık sebebiyle patinajdayız. Zira biz fakir, sadece Teorisyeniz; teknisyen olmamızın imkanı ve zamanı da yok. Şanı Yüce Aliym’in izni ölçüsünde, sadece düşünmeye, düşündüğümüzü konuşmaya çabalıyoruz. O da ne kadarsa artık! Kalanı gönül işi!

38. Bu iş de gönüllünün “Gönlüne kalmış” durumda. O nedenle ağır aksak gidiyor gibiyiz. Ama inanıyoruz ki olacak zira samimiyiz! Durum bu kardeşler! #Derindunya #ahmetyozgat #SoyunSoylansin ***

39. Devam edelim... Sevgili Ömer Çevik’in: Abi, “Şövalye Tarikatlarının Sırrı/Türk-Malta Anlaşmasının Deşifresi” serisini ve diğer çalışmalarınızı makale olarak da okumak istiyoruz!" şeklindeki isteğine gelince…

40. Yıllardan beri, yazılarımızı Facebook da yayınlamaktaydık, şimdilerde de oradaki yayınımız sürüyor. Şunu da söyleyelim: Fakir, ürettiğimiz yazıların tamamını video kayıt yapıyor değiliz. Hatta video sayısı, yazdığımız makalelerden çok daha az durumda.

41. Ses kaydı yapılmamış çalışmaların bir kısmı, Facebook'ta; zaman içerisinde yayınlanmıştı. Tabii, halen yayınlamadığımız epey bir makale birikimine de sahibiz. Her neyse! Bu arada; bir haber daha verelim:

42. Birkaç hafta önce, Derindünyanın Sosyal Medya Mümessili/Temsilcisi Sevgili Yusuf Kemal,“Medyum” adlı bir kanalda, Derindünyaya ait bir sayfa açtı. Özellikle son makalelerimizi yani video kaydı yaptığımız makaleleri, orada izlemeye başladı kardeşlerimiz veya takip edebilirler.

43. Hem de görsellerle zenginleştirilmiş olarak. Bunu da duyurmuş olalım! *** #Derindunya #ahmetyozgat #SoyunSoylansin

44. Ve yine bu minvalden olmak üzere; Derindunya’nın Sevgili Kızkardeşlerinden Sevda Turk’ün: "Biz Ahmet abiyi, yıllardır takip ediyoruz. Ve tüm söylediklerini anlıyoruz. Sen de eski videolarını dinle istersen. . . " diyor Kadri’ye.....

45. ve devam ediyor: “Videoları, tekrar tekrar dinliyorum. Benim gibilerin çokça olduğunu da duyuyorum. ” Mesajından hareketle bir hususu da yazalım zira lazım oldu. Evvela, konuyla dolaylı olarak bağlantılı mesajında, Sevgili MDerviş: ...........

46. Diyor ki Derviş: "Yanlış hatırlamıyorsam hiç gündemde yokken, Mayıs ayında yayınladığınız Ayasofya ve Hilafet’le ilgili makalenizi dinledim. Büyük ilgi uyandırdınız bende. Sonra geçmişe dönük videolarınızın birçoğunu dinledim.

47. Ve böylece 15 Temmuz ile ilgili, aklımdaki bazı sorulara cevap bulmuş oldum. " Bu mesajlarla alakalı olarak dememiz o ki… *** Kısa bir ara... Devam edeceğiz!

48. “Devam edeceğiz!” Demiştik. O halde buyrun! Derindünya paylaşımlarındaki, kendine has jargon, Terminoloji ve Özgün Terim, Kavram ve Kelimeler; bir gereklilik olarak doğdu ve devam ediyor. Zira işlenen konular Özgün! Yani ilk defa dillendiriliyor.

49. Bu nedenle “DD Sistemi” kendi dilini de üretiyor, kendi içerisinde. Dediğimiz gibi bu durum; hem fakire anlatım kolaylığı sağlıyor, hem de uzun zamandan beri dinleyenlerin dünyayı anlamasını kolaylaştırıyor. Yani bir nevi İsviçre Çakısı üretiyoruz fakir.

50. Ve o “Çakı”nın yeni ve Operasyonel Aparatları; birer maymun çeşitliliği içerisinde, pek çok soruyu/sorunu kolaylıkla açabiliyor. Bu nedenle kardeşlerimize, bir kere daha dinlemeyi tavsiye ediyoruz.

51. Yeni başlayanlar açısından; ilk defa karşılaşılaşılan “Özgün Jargon”un, alacakaranlık bir aralığından sonra, geniş bir alana ulaşmak mümkün olacak. O nedenle dişlerini; kısa bir süre sıkarak, “Kendine has Dil”i, içselleştirmelerini tavsiye edelim.

52. Derindünya'nın ilk yolcularından, Sevgili Remzi Usta; şu an anlatmaya çalıştığımız hususu, şöyle izah etmişti bir mesajında: “Sonunu bildiğim bir filmi seyretmenin keyfi içerisinde izliyorum haberleri!”

53. İşte; Derindünya, böyle bir keyif veriyor, başlangıçtan bir süre sonra okuyucu ve dinleyicilerine. Ve bu manada; bizi, ilk kez keşfeden Sevgili Derviş'in dediği gibi ‘rastlaştığınız yerden itibaren dinleme’yi tavsiye etmiyoruz Tıpkı SevdaTürk’ün yaptığı gibi yapmak lazım.

54. Çünkü biz fakir; bir Tarih ve Siyaset Kuramının peşindeyiz. #Derindunya #ahmetyozgat #SoyunSoylansin #MilliHesaplarBurada #MilliHesaplarYanyana #MilliHesaplarYanyanaBiz #MilliHesaplarBuradaDerindunya #DevletimizinYanındayız

55. Ve Diyoruz ki… Dünya Tarihi içerisinde; “İlk Adem”le “Son Adem” arasında gelip geçenler, kendi şahsi/hususi Kaderlerini yaşamadılar/yaşamıyorlar/yaşamacaklar da. Ya?

56. Esas itibariyle İnsanlık; yekpare ve belki yüz binlerce yıla uzanan, bir “Ultra Kader”in parçası; “Kader Saati”nin bir çarkı gibi bir konuma sahip… Ve bu “Kolektif Kader” içerisinde, her insanın, bir satırlık katkısı söz konusu.

57. Ve her bireyin hususi “Satır”ı; aslında, milyarlarca insanın “Satırlar”ından oluşmuş bir büyük “Roman” gibi. Hani şu ünlü Kelebek Etkisi” denilen tespit var ya… İşte o kelebeği, biz fakir; daha büyük bir işlevin/görevin parçası gibi izah ediyoruz burada.

58. Yani Japonya'daki kelebeğin kanat çırpışının; Amerikan kıyılarında, kasırgalara neden olduğu gibi… Hz Adem zamanında çırpışan bir kelebeğin, “Kanat Etkisi” zamansal zincirin, tüm olaylar ve insanlarına dokuna dokuna, Kıyamete kadar gidecek gibi duruyor.

59. Yani o Kelebek kanatlarını; ya aynı zaman dilim içerisinde çırpsın ve dünyanın “Güncel Siyaseti”nde etki uyandırsın… Ya da aynı kanatlarını; dikine/derinine çırparak, Tarih serisinde etki ve tepkiye sebep olsun…

60. Aynı “Büyük Kader”in içinde, “Her Şeyin Teorisi”nin Monoblok olgusunda görev almakta. Bu itibarla Derindünyadaki videolar; Tarihte de, Konjonktürel Güncelde de gizli gizli, o teoriyi hissedişimizin anlatımıdır.

61. Bu nedenle birbirine bağlıdır. Ve Mimari bir yapıyı oluşturan tuğlalar gibi işlev görür. #Derindunya #ahmetyozgat #SoyunSoylansin #MilliHesaplarBurada #MilliHesaplarYanyana #MilliHesaplarYanyanaBiz #MilliHesaplarBuradaDerindunya #DevletimizinYanındayız

62. Dememiz o ki… İşte, bu sebeple ve “Anlatımı anlama”yı kolaylaştırmak için Derindünya videolarını; bir Ekolün, Eğitim Pasajları gibi algılamak lazım.

63. Yani Anaokulundan, Üniversiteye kadar dikine… Ve her sınıfın kendi dersleri bağlamında enine bir bir takiple bu dersler içindeki konuları, birbirine bağlı zincir halkaları gibi dizmenin gereğine inandığımızı söylemek istiyoruz. İşte; o zaman, oluşuyor “Her Şeyin Teorisi."

64. Böyle bir, “Zincirleme Teori” oluşturulduğunda veya fakirin, boncuk dizer gibi “Zaman İpliği”ne insicamlı bir bağlantı ile taktığı olaylar seri bağlandığında; “Futurizm Yplculuk”da kolaylaştırmakta.

65. Yani Sevgili Derviş'in işaret ettiği; 2019 Mayıs ayında yayınladığımız “Ayasofya’nın Açılma Zamanı Geldi!” kaydının, Ağustos ayında gerçeğe dönüşmesi; “İnsicamlı Mazi”nin “Uyumlu İstikbali”ni tahminle alakalı bir şey. Yani “Kehanet” değil, “Keramet” de sayılmaz!

66. Sadece; Zamanın ve Tarih Kuramının Matematiği diyelim biz buna ya da Algoritması. Söz buraya gelmişken… Bu durakta unutulmaması gereken şeyse o “Algoritmanın Sahibi”nin Sanatın da Sahibi olduğu gerçeği. Yapılan işi, Sanata döndüren sır ise “Simetri”nin ta kendisi.

67. Zannedilmesin ki Simetri; insan vücudunda, ağaç yapraklarında, çiçek dudaklarında, kelebekle kanadında vs’de değil sadece. Canlı ve Cansızların; her Hücresinde, Dokusunda, Atomunda hatta Kuantumunda da nakış nakış işlenmiş durumda.

68. “Herşeyin Temeli” olan, en arka plandaki “Enerji Salınımları” da tam anlamıyla Simetrik İnsicam”ın tekrarlarından başka bir şey değil. Bu nedenle söylemek istediğimiz, “Tarih Kuramı”nın gerekliliğinin tarifi olarak da diyebiliriz ki…

69. Zamanda da bir Simetri var, olaylarda da bir saklı Simetriyi görmek mümkün. Bu nedenle Derindünyaya ve Dünyanın derinlerine, titizlikle bakın istiyoruz. Buna rağmen fakir; yine, siz büyüklere masallar anlatıyoruz. İşin hakikatini, Aliym olan Allah biliyor zira!

70. Ve O, Azze ve Celle; isteyenlerin İlmini artırıyor, tahminini de güçlendiriyor; diyerek tamamlarken cevabımızı, şu cümleyi de ekleyelim; “Yoksulun payı, varsılın varında saklıdır. Varsılın bereketi ise Yoksulun ihtiyacı ve duasının karşılığıdır!”

71. O nedenle varsa hakkımız helal olsun; illaki var hakkınız, siz de helal edin! #Derindunya #ahmetyozgat #SoyunSoylansin ***

72. Devam edelim... Derindunya’nın Kardeşlerinden Sevgili Süleyman Bağlan, “Lübnan ve Ürdün” kayıtlarının ardından teveccüh gösterdi ve dedi ki: "Ahmet abi, çok güzel olmuş. Eline, emeğine sağlık! Allah, size hayırlı güzel ömürler nasip etsin İnşallah!"

73. Sevgili Süleyman gibi pekçok kardeşimiz, incelik göstererek, fakiri mahcup etmekteler. Bu da önların güzelliği! Bu anlamda, yaptığımız mutavazi işi, takdir eden herkes için Süleyman aracılığıyla biz de şükranlarımızı arz ediyoruz. Sağ olun!

74. “Duanız yeter…” dedikten sonra “Derindunya Kardeşliği”ni yaygınlaştırmak adına, kayıtlarımızı çevrenize duyurmanızı istemek de ayıp olur. Ancak ....

75. Evet ancak evinizin kenarına dikilmiş bir ağaca, su vermek, yeşilliği ve yeşilliğin gölgesini büyütmek de dinlenmek ihtiyacındaki, yolculara yapılan bir iyilik olur kanaatimizi de söylemiş olalım. Taktir edersiniz ki “İnternet Dünyası” tam da “Cangıllar Diyarı” gibi bir şey.

76. “Bizden Olan”ın kollanmadığında, yutucı ve öğütücü bir heyulaya dönüşebiliyor. Ve “Hayr ile Samimiyet” bir anlam ifade etmiyor ve yitip gidiyor! Gerçi, burada da “Kısmet” kadar oluyor alınan mesafe. Fakat yine de tevekkül etmek lazım!

77. Her neyse, var olasın Sevgili Süleyman; şükran, senin aracılığınla tüm “Derindunya Kardeşleri”ne ve “geçerken uğrayan”lara… Şanı Yüce Rahman’a Emanet! #Derindunya #ahmetyozgat #SoyunSoylansin ***


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...