Taylan Kulaçoğlu

Taylan Kulaçoğlu

22-04-2020

19:09

FATİH TEZCAN VE TROLLERİ 1-Troller her gün bir hedef bulup saldırıyor. Bugün de Canan Kaftancıoğlu'na saldırdılar. Peki hedefe konulan bu muhalif hesaplara nasıl oluyor da binlerce troll anında üşüşüyor? Gelin F.Tezcan'ın kurduğu #SiberTürk adlı terör örgütünü beraber inceleyelim

2- Fatih Tezcan ilk olarak 2006'da Analiz Merkezi adlı siteyi kuruyor. Site ilk zamanlarında F.Gülen güzellemeleri yapsa da, daha sonraki süreçte AKP'nin içindeki çelişkilere göre konumlanıyor. Güçlü olana yatırım yapan Fatih, 21 Mart tarihinde #SiberTürk adıyla bir grup kuruyor.

3-Telegram üstünden kurulan bu grubun şuan için 10600 üyesi var. Yine kendi deyimiyle "boşta kalan 144 bin imamı da" bu troll ordusuna katarak büyüteceklermiş. Grubun nihai amacı da "Kemalist Terör örgütü, Gezici ve Fetöcülere karşı savaş"mış. Peki grubun asıl kurucusu kim?

4-Yine Fatih Tezcan'ın @veliagbaba hakkında atıp tutuğu kendi yazısında, #SiberTürk grubunun kurulma aşaması için "Erdoğan’ın hesabından sonra en aktif 2. hesabın 'fikri, çabası ve himayesiyle' kuruldu" demiştir. Peki bu 2. Hesap kim? Fahrettin Altun mu, Süleyman Soylu mu?

5- Eğer bu iki isimden biriyse, devletin bürokratı ve bakanının bu 'paramiliter adayı' yapıyla ve halen aranmakta olan, kaçak gezen bir suçlula işleri nedir? Kendi kolluk güçlerinin aradığı bir zat "özel hat" ile içişleri bakanıyla nasıl görüşüyor? Biri paralel yapı mı demişti?

6- Eğer F. Koca veya S.Soylu ile Fatih Tezcan, Tezcan'ın dediği gibi bir ilişki içinde değilse, bu grubu onlar kurdurmadıysa ve Tezcan ile daimi bir görüş alışverişinde değilerse, kendi isimlerinin Tezcan tarafından kendi reklamı için kullanılmasına niye izin veriyorlar?

7- Kuruluş açıklamalarından birinde "Sabır önemli, onu geçmeyiniz çünkü her yerle temas içindeyiz ve çok sağlam bir planı hayata geçireceğiz" diyen Tezcan, acaba "Kemalist Terör Örgütü" diyerek fişledikleri hakkında mı plan kuruyor acaba? Kimlerle temas halinde? ÖSO ile mi?

8- Kurdukları bu grupta, ilkin insanları fişliyorlar, daha sonra gruba yazıp, belirlenen şahsa küfür etmelerini, saldırmalarını istiyorlar. Son evrede ise Cimer'e 155'e vs şikayetleri yapıyor, en sonunda da "tag calışması yapıp" tutuklansın diyorlar. En son kurbanları Hakan Aygün

9-Fişledikleri insanlarla ilgili yeterli kamuoyu oluşması halinde, (yine kendi beyanlarında belirttikleri gibi) İçişleri veya Emniyetteki dostlarını arayıp, "bu yalnız kaldı tutuklayabilirsiniz" diyorlar. Dünya Göz Hastanesi ve Levent Akçay'a yönelik "eylem planı" buna örnektir.

10- Hatırlanacağı gibi, Fatih Tezcan bir kaç gün önce de benimle alakalı bir tweet atmış, yüzlerce mentionla tehdit edilmiş, küfürler ve hakarete maruz kalmıştım. Bu sosyal medya zorbalığının kaynağı da yine Fatih Tezcan'ın kurduğu terör örgütü olan #SiberTürk adlı şubeymiş.

11- Bana saldırıdan bir sonraki gün @nevsinmengu'ye ve ona destek verenlere ahlaksızca saldırıp, aşağılıkça küfür ettiren de yine Fatih Tezcan ve #SiberTürk grubu.

12-Klavye'yi yeni keşfedenlerin 11 bin'e yakın troll'ü Telegrama toplamaları ilginçtir. Ki bu sadece Tezcan'a ait olan grup. Bunun gibi bir çok grup kurulmuş ve troller merkezi olarak yönetiliyor. Grupta trollerin söz söyleme hakkı yok. Sadece adminler söz söyleyebiliyor.

13- #SiberTürk dahil troll saldırılar şu etaplarda yol alıyor: a) Teşhir b) Toplu saldırı (küfür-hakaret) c) Toplu şikayet (cimer-emniyet) d) Twitter tag calışması ve gözden düşürme e) Yalnızlaştırma f) Yalnız kalan bireyi polis ve içişlerine haber verip aldırma.

14- Bu saldırılar şuan "siber olarak" yapılıyor olsa da, ekonomik krizden dolayı emekçilerin olası bir hak isteme durumuna karşı, sokaklarda kafa kesmeye can atan paramiliter bir terör örgütünün inşa edilmeye çalışıldığı aşikar. Ve Tezcan'ın dediğine göre "devlette" arkasında.

15- Bu tip saldırılar, örgütlü ve organize olduğu için çete ve terörden soruşturma açılmalı, fakat nerede? Adamlar bakanlarla takılıyor. Bizlere düşen, yalnızlaşmamak, yanımızdakini yalnız bırakmamak. Çünkü tek korkuları insanların örgütlü ortak hareket etmesi. KENETLENELİM!

Son olarak; "Türk değiliz Osmanlıyız" diye Türklere küfür eden ve ümmetçi geçinenlerin, #SiberTürk adında bir yapı kurması, Vatan partsinin mi yoksa MHP'nin mi etkisi, bu da başka bir soru 2 güne bunla ilgili detaylı bir video yayınlanacak.. Ya hep beraber, ya hiç birimiz! Nokta.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...