Jesse

Jesse

26-02-2022

09:40

Merhabalar, söz verdiğim üzere herkesin kafasını karıştıran breaker floodunu yapıyorum ancak okumadan önce şunu belirtmek istiyorum kesinlikle çok iyi biliyorum diye bir iddaam falan yok isteyen herkesin araştırınca bulabileceği şeyler.

Kısaca konu anlatımı görselde fakat örneklerle daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum o yüzden aşağıya göz attıktan sonra hemen örneklere geçelim

Gördüğünüz gibi swing low altına inen fiyat likidite bulup hacimli mumlarla low üstüne çıkıyor. Likidite aldığı için kırmızı supply bölgesine takılmadan kırıyor. Retestinde resimdeki gibi işlem alabiliriz, tp yi işlem gelince belirleyeceğiz.

Fiyat bölgemize gelince hedefimizi low direnci olarak belirleyebiliriz. Ve 2. resimde gördüğünüz gibi fiyat breakerı destek edinip hedefe ulaşıyor

Bearish Örneğe Geçelim: Fiyat bir supply bölgesi içerisinde swing high likiditesini almış ve talep bölgesini sert şekilde kırmış. Retestinde böyle işlem alabiliriz, hedef olarak da az önceki gördüğümüz bullish breakerı alabiliriz.

Ve boom.

Şimdi stop konusunda değinmek istediğim bir yer var, gösterdiğim stop şekli breaker konseptinde konulması gereken stop fakat her zaman böyle konulmaması gerektiğini düşünüyorum. Anlatmak istediğm şeyin örneklerine geçiyorum:

Fiyat son high yaptıran lowunu kırıp market yapısını değiştirdiğinde, üstte bir supply bölgesi bıraktıysa yeterli likidite bulmak için oraya uğrayıp bizi stop edebilir. Bu tarz durumlarda stopu high veya low üstüne/altına koymamız daha mantıklı olacaktır.

Önceki breakere verdiğim örneklerde fiyat bir arz/talep bölgesi oluşturmadan düşüp/yükselmişti o yüzden stopu öyle kullandık. Yeşil kutu breaker, mavi kutu demand bölgemiz. Grafiği ilerletelim.

Görünce belki aklınıza ilk stop şeklini kullansak çok r alabilirdik gelebilir ama unutmayın amacımız en güvenli bir şekilde bakiyemizi büyütmek.

Anlatımın sonuna geldik, umarım bir şeyler katabilmişimdir. Buradan öğrendiklerinizle direk işlem açmanızı asla önermiyorum lütfen bolca test edin yapıyı. Sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz. Başka kaynaktan dinlemek isterseniz en düzgün Türkçe anlatan++

@AtaPaykoc ’un videosunu bulabildim. Flood’u beğendiyseniz destek amaçlı yorum bırakırsanız sevinirim 😊Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...