Kaliteli İnternet Kullanım Rehberi

Kaliteli İnternet Kullanım Rehberi

28-06-2022

04:21

Ücretsiz olduğuna inanamayacağınız, her bilgisayarda bulunması gereken 10 harika program paylaşacağız.

1. Fire Alpaca Mac ve Windows platformlarına indirebileceğiniz bu ücretsiz yazılım sayesinde dijital çizimler yaparak güzel işler çıkarabilirsiniz.

2. Calibre Açık kaynak kodlu bu uygulama, E-kitap formatındaki bütün metinleri okunur bir biçimde size sunuyor. Ayrıca pdf gibi formatları da açabiliyor.

3. VLC Media Player Oldukça basit görünümlü bir arayüze sahip olmasına rağmen video oynatma konusunda çok başarılı bir iş çıkartan VLC, kopamayacağınız en önemli yazılımlarınızdan biri haline gelecek.

4. Shotcut Bu ücretsiz video düzenleme uygulamasıyla, profesyonel video düzenleme uygulamalarından bile daha iyi performans alabilirsiniz.

5. Audacity Bütün platformlarda kullanabileceğiniz bu ses düzenleme yazılımı, ses kaydetmenize ve ses düzenlemesi yapmanıza olanak sağlıyor.

6. Zotero Bilimsel araştırma ve alıntı kaynaklarını toplama yazılımı olan Zotero, tamamen ücretsiz ayrıca Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarda eklentisi de mevcut.

7. ShareX Windows için kullanılabilir halde olan bu açık kaynaklı uygulama, ekran görüntüsü alma ve bununla bağlantılı işlemler konusunda önde gelen yazılımlardan. Kendi sitesinden indirilebileceği gibi Steam platformu üzerinden de indirmek mümkün.

8. Dashlane Pek çok mobil ve bilgisayar platformunda yer alan bu yazılım sayesinde internet siteleri ve uygulamalarda şifrenizi hiçbir zaman unutmayacaksınız. Ücretsiz versiyonu 50 şifreye kadar kayıt imkanı sağlıyor.

9. Darktable Açık kaynaklı fotoğraf düzenleme yazılımı Darktable, fotoğraflarında profesyonel bir görüntü yakalamak isteyenler için oldukça doğru bir tercih.

10. Lightworks Bir diğer ücretsiz dijital video düzenleyici yazılım olan Lightworks, Quentin Tarantino'nun efsane filmi 'Pulp Fiction'ın post prodüksiyon aşamasında dahi kullandığı ve sürekli geliştirilen bu yazılım oldukça işinize yarayabilir.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...