Mustafa Güldağı

Mustafa Güldağı

05-01-2021

16:25

1) Küresel yeni düzene geçilirken bazı ülkelerin bölünüp ufalanması gerekiyordu. Buna Türkiye de dahildi. Türkiye'nin bu bölünmeye uygun anayasa yapmasını istediler, baskı uyguladılar. Devlet 2016'dan sonra kendine reset atıp güvenlikçi konsept Cumhur İttifakı ile bunu bozdu.

2) HDPKK'ya özerklik verecek organize bir muhalefet oluşturuldu. ABD ve AB destekliyor. Özerklik de içeren gizli Anayasa çalışması yapmasını istediler. Deşifre oldu. Fakat bunun için Demirtaş serbest bırakılmalı ve HDP özgür kalmalıydı. AİHM de bunu istedi. Deklare etti.

3) Türkiye'nin parçalanıp ufalanmasına engel olan güvenlikçi konsept Cumhur İttifakının gitmesi gerekiyor.HDPKK'nın tüm organlarının demokrasi adı altında özgür kalıp Güneydoğuyu hazırlaması gerekiyor.Türkiye kendi isteği ile bölmezse organize olan HDPKK isyanı ile yaptıracaklar.

4) 17-25 Aralık ile FETÖ milli unsurları tastamam tasfiye edecekti. 15 Temmuz ile tamamen ülkeye el koyup ülkenin bütünlüğünü savunanlar yok edilip küresel düzen için Türkiye'nin bölünmesi sağlanacaktı. 2016 15 Temmuz darbesi, bu proje için "hızlandırılmış şok dalgası" idi.

5) Fakat devlet yıkıcı şok dalgasına karşı kendi "savunmacı şok dalgasını" uyguladı. FETÖ ve PKK'yı ezdi. Mavi Vatan ilan edip denize "zırh" giydirdi. Yani kalkan. Yönetim ve lider boşluğunu engellemek için başkanlık ve merkeziyetçi yönetime geçti. Devlet hızla gardını aldı.

6) Emeline ulaşamayan Avrupa ve ABD lobileri Türkiye'de diktatörlük olduğunu, demokrasi olmadığını söyledi. Dolar fırladı. Ambargolar arttı. Kredi derecelendirme kuruluşları not kırdı. Yatırım ve turizmi durdurdular. Algısal ve ekonomik şok dalgası uyguladılar.

7) Tüm bu şok doktrinine karşı hükümet de Batıya karşı şok doktrini oluşturmazsa somut ve psikolojik ustünlüğü kaybederdi. Libya operasyonu ile deniz şoku uyguladı. Ayasofya ile iç dinamiği diri tuttu. Doğalgaz bulup çıkarma ile özgüven oluşturdu. Kadabağ ile derin şok yaşattı.

8) Batı organize edilmiş etki ajanlarını devreye soktu. Ordu, istihbarat, hukuk, emniyet gibi kurumlara algısal operasyonlar başlattı. Karalama kampanyası eşgüdümlü yapıldı. Stratejik kurumlar bitmiş ve kötü gibi gösterilip Türkiye'nin oluşturduğu şok dalgası kırılmak istendi.

9) Türkiye'den istenen "lider ve yönetim boşluğu" idi. Bu durumda kuklalar serbest kalacak. Yerel ve bölgesel olarak Türkiye üzerinde istenilen ameliyat rahatça yapılacak. Bu sebeple Türkiye'de lider ve yönetim geniş bir organize faaliyetle şeytanlaştırılacak. Başladı da.

10) Yeni dalgada heyecanlı üniversite gençliği, örgütlerin sivil unsurları kullanılacak. Son Boğaziçi eyleminde dışarıdaki FETÖ'cüler Türkiye'de öğrenci katlediliyor, işkence yapılıyor diye haber, yayın yaptılar. Ekonomik ambargo, gençlik isyanı, örgüt eylemleri birleştirilecek.

11) Sığ kafaların anlamadığı şu: Tüm bunlar sadece Erdoğan'ı indirme hareketi değil. Türkiye'nin yeni küresel düzende acilen parçalanıp ufalanması için zemin hazırlama operasyonu. Erdoğan neresinde? Güvenlikçi konsepti temsil ediyor.Bu konsept gitmediği sürece zemin hazırlanamaz.

12) Bu büyük bir satranç. Son 5 senedir hatalar ve doğrularla iyi kötü masada kalındı. Çok yakında devlet ve hükümet gelen şok doktrinlerine karşı 2 büyük karşı şok doktrini daha sunacak uygulayacak. Büyük dalgaların içinden geçiyoruz. Mesele partiler üstü. Anlayan az.


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...