Mustafa Güldağı

Mustafa Güldağı

28-12-2020

16:55

1) Küreselcilerin sıçrama tahtası olan ABD'de yasa ve politikaları 6 şirket belirliyor: Petrol şirketleri Gıda-tohum şirketleri İlaç-sağlık şirketleri Teknoloji şirketleri Silah şirketleri Doları basan FED Savaş, darbe, ambargo, iç savaş bunların isteğiyle olur. Ders başlıyor.

2) MONSANTO şirketi dünyanın en büyük tohum şirketi ve GDO'lu tohum üretir. Dünyaya hâkimdir. İnsan sağlığını yok etmektedir. Obama başkanlığı döneminde bu şirketin adamı olan GDO'yu destekleyen Tom Vilsack'ı Ziraat Bakanı yaptı. Monsanto'nun istediği yasalar çıkarıldı. Nasıl mı?

3) Obama yönetimi 2013'te "H.R 933" adında kanun çıkardı. Buna göre GDO'lu ürünler sorgulanamayacak Monsanto gibi şirketler kanunla koruma garantisi alacaktı. Medya o zaman bu kanuna "Monsanto'yu Koruma Kanunu" takmıştı. Monsanto  onlarca ülkeye egemen ve çoğu ülkeden büyüktür.

4) ABD'nin dış politikasında petrol şirketleri etkindir. Savaş, darbe, işgal ve iç savaşta petrol şirketlerinin isteği baskındır. ABD odaklı darbelerin %70'i enerji bölgelerini ve yollarını korumak için yapılmıştır.Latin Amerika ve Ortadoğu'daki suikast ve darbeler buna örnektir.

5) ABD bürokratları, başkanları ve bakanlarının çoğu daha önce petrol şirketlerinde çalışmıştır. Başkan Bush, yardımcısı Dick Cheney, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Dışişleri Bakanı Condalizza Rice bunlardan sadece bir kaçı. Bu dönemde enerji için Afganistan, Irak işgal edildi.

6) 11 Eylül ikiz kule saldırısını isteyenler petrol ve silah şirketleriydi. İkiz kule saldırısını petrol şirketlerine bağlı "PNAC" düşünce kuruluşu planladı. Bu bahane ile Afganistan ve Irak'a girilip enerjiye çöküldü ve Bush'a 200 milyar dolarlık silah ihalesini imzalattılar.

7) İkiz kule olayından sonra silah şirketleri hisselerini ve kârlarını 5 kat artırdı. Petrol şirketleri geniş alana hâkim oldu. Şunu unutmayın. Her ABD başkanının yanında muhakkak FED, petrol, gıda ve silah şirketlerinden çalışmış danışman bulunur. Zorunludur.

8) ABD'de başkanı halk seçer ülkeyi şirketler yönetir. Senatör ve vekiller ultra zengin insanlar ve şirketlerin elemanıdır. Halk kimi senatör, vekil seçtiğini bilmez. Mesela Biden yaklaşık 50 yıldır senatör ve vekil. 50 yıldır şirketlerin dünya hâkimiyetinde ciddi görevler yaptı.

9) Doları basan FED, ABD başkanlarının yanına adam yerleştirir. Seçimi kazanan Biden, Hazine Bakanlığına Janet Yellen'i getireceğini söyledi. Yahudi bir annenin kızı. Janet Yellen FED başkanıydı. Dolar ABD'nin değil. FED adlı kuruluşa ait. Sahipleri Rockefeller ve belli aileler.

10) ABD'de silah alıp satmak serbest. Herkes istediği silaha sahip olabiliyor. Bu sebeple ABD'de silahlı saldırıda ölenlerin sayısı virüsten ölenlerden 5 kat fazladır. Neden silahlara karış virüsle mücadele edildiği gibi edilmiyor? Silah şirketleri asla izin vermez!

11) Northrop Grunnman, Raytheon, Rockwell Collins, Boeing ve Lockheed Martin ABD'nin dev silah şirketidir. ABD ve başka ülkelerde sattıkları silahlar ile kârlarını 3'e katladılar. İç savaş çıkarıp eski silahları örgütlere satarak çöpe atıyorlar.Suriye silah şirketlerinin çöplüğü.

12) Silah şirketleri küreselcilerin "nüfus azaltma" programını uygular. Bölgesel iç savaşlarda taraflara silah satıp kitlelerin ölmesini sağlayıp nüfus azaltırlar. Mesela Suriye'de 1 milyon insan öldü. Bu, artık 1 milyon kişinin insan üretemeyeceği anlamına gelir.

13) Dünyanın en büyük iki ilaç firması ABD'de: Johnsen&Johnsen ve Pfizer şirketleri. Bürokraside etkindirler. Bu şirketler linç etmek ve büyük propaganda için bilim adamları ve doktorlardan oluşan büyük bir ordu kurmuştur.ABD senatosuna kada uzanır. Demokratların içinde etkinler.

14) Bu dev şirketler 2 milyon şubeleri ile dünyayı örümcek ağı gibi sarmışlardır. Dünyanın en büyük 100 ekonomisinin pek azı devlet, gerisi bu şirketlerdir. En büyük 20 şirketin geliri tüm ülkelerden fazla. Dünyada hiçbir yerde demokrasi ve cumhuriyet yoktur. Şirketokrasi vardır.

15) Şirketokrasinin adamları olan ABD başkanları Türkiye ve başka ülkelerde demokrasi istiyor. Hayır yalan! Gerçekte istedikleri ABD'li şirketlerin diğer ülkelere de egemen olması. Irak'a demokrasi götürdüler petrol şirketleri hâkim oldu. Suriye'ye silah şirketleri hakim oldu.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...