Yemeny Free

Yemeny Free

17-03-2019

20:26

15 TEMMUZ'A GÜNLER KALA 11 Temmuz: Kuvvetlere Konvansiyonel olmayan harekat emri verildi 11 Temmuz Erdoğan'ın otelinin olduğu koydan yatlar uzaklaştırıldı 11 Temmuz: Türkiye "Devlet başkanına suikast yapanların iade anlaşmasının (Brüksel şartı) ek protokolleri imzalandı

12 Temmuz: Abdulkadir Selvi: "İran, 15 Temmuzda darbe olacağını önceden biliyordu. O yüzden ordusu 3 gün önceden teyakkuza geçti" Demekki Darbeyi Rusya'dan İran'a, Aydınlık'tan Yeni Şafak'a, Trolünden enişteye kadar herkes biliyormuş...

13 temmuz: Emniyet jandarma yardımlaşma protokolü ( EMASYA planı) meclisten geçti. Ne olacak ki Emniyet ve jandarma yardımlaşacaktı? 14 temmuz Akar-Fidan-Aksakallı toplantısı. Önce Akar-Fidan (6 saat) sonra Fidan ve ÖKK komutanı Aksakallı (1.5 saat) görüştü

14 Temmuz: Normalde 15 temmuz cuma günü yapılması gereken özel kuvvetler mezuniyet töreni teamüllere aykırı olarak 14 temmuz Perşembe gününe alınıyor. (Tarihte ilk kez bir genel kurmay başkanı ve mit müsteşarı törene katılıyor)

14 Temmuz: sabah saat 11 suları Putin'in özel danışmanı Dugin Feyzullah kıyıcının ofisinde özel bir toplantı yapıyor. Toplantıda 15 milletvekili var.

14 Temmuz saat 12:10 AKP'li Mehmet Özhaseki GKB yaveri Levent Türkkan ile 0530.... Nolu telefondan arayarak görüşüyor. (Türkiye'de gazeteci varsa Özhaseki'ye sorabilir konuşma detayını)

14 Temmuz: Öğleden sonra MİT üst düzey yöneticileri ile toplantı yapılıyor.(Türkiye bu darbe girişimi ile Rusya'ya yaklaşıyor) 15 Temmuz: Her cuma konvoylar halinde cuma namazına giden Erdoğan o gün cumaya gitmedi!!!

15 Temmuz: öğle vakitleri AKP'li Milletvekili ve Emekli general Şirin Ünal Hulusi Akar'ı ziyaret ediyor. Ne konuştular acaba??

15 Temmuz : saat 14.00 Zekai Aksakallı Genel kurmaydaki toplantıya katılıyor. 15 Temmuz: Öğlen vakti binbaşı MİT'e giderek darbe haberini veriyor. Sonra acilen MİT'e göreve alınıyor ve böylece ifade vermesi engelleniyor

15 Temmuz: Hakan Fidan 18.00 gibi Genel Kurmay'a gidiyor. 15 Temmuz: Saat 18.30 ülke geneli uçuş yasağı ilan ediliyor!. Ama bütün kuvvet komutanları buna rağmen halay çekmeye düğüne gidiyor!!! ( Adli süreçten kaçış) Gözaltında ise elleri cebinde geziyor!!

15 Temmuz akşam saatleri... Darbeden yırtmayı planlayan tüm komutanların gideceği 3 düğün var. 2'si İstanbul'da 1'i Ankara'da. 3 planlı düğün sayesinde hepsi yargıdan "düğündeydik" numarası ile kurtuluyor. Suçlu harp okulu öğrencileri!!

Yandaş yargı darbenin çelişkili yönlerini örtüyor ve kritik detayları sorgulamıyor. AKP'li Ş.Tayyar bir şeyler duymuş olmalı ki : Gün gelecek kahramanların hain, hain denenlerinde kahraman olduğunu göreceksiniz, demişti... Bütün bunlar oluyor ama darbeden haberleri yok öyle mi?

Fidan, Akar, Aksakallı, Mitçi sadık, kuvvet komutanları, enişte vb bir çok kritik isim TBMM, yargı ve medyadan kaçırıldı. En acısı da herkesin haberi olmasına rağmen OHAL ile kurulacak tek adam rejimi için 250 kişiyi bilerek ölüme yollandı. Bugün yaşananlar 15 Temmuz'un sonucu!

AKP MKYK üyesi Ayhan Oğan: Biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin yada beğenmeyin kurucusu da Erdoğan diyecekti

Darbeden 5 gün önce darbeyi haber veren ve darbenin 'yol haritasını' yazan, AKP'nin ileri gelenlerince takip edilen, sonrada yazdıklarını silen hesabı da unutmayalım

15 Temmuz Erdoğan ve ortağı Avrasyacı derinlerin devleti kendi bekâları için dönüştürme operasyonuydu. Kısmen başarılı olsalarda hiç bir gerçek gizli kalmaz, bu da kalmayacak. İlk sarsıntıda herşey ortaya dökülecek 250 şehit için sormaya sorgulamaya devam.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...