Doruk

Doruk

06-10-2022

08:46

ABD şirket kurulumuyla ilgili tuttuğum birkaç maddelik notları paylaşayım. Telegram'da küçük bir arkadaş grubumuz var, orada paylaştım. Çok özenli ve detaylı değil ama aynı şekilde buraya yapıştırayım notları.

Adım1- TalkU üzerinden ABD - Wyoming telefon numarası aldım. (Aylık 10 USD sabit numara)

Adım2- Alacağım şirket adını araştırdım. Daha önce kayıt edilmiş mi kontrol ettim:

Adım3- şirket adres kiralama. (Aylık 10, yıllık 100$) Üyelik sonrası onay bekliyoruz, birkaç saat içinde geliyor. Onay geldikten sonra USPS yetkilendirme formu dolduracağız bizim adımıza gönderi kabulü için. Nasıl doldurulacak

Adım4 - Av. Ceren Çetir'in paylaştığı link ile Northwest Registered Agent firması aracılığıyla LLC şirket başvurusu yaptım. Eyalete ödenen vergiyle beraber toplam 139$ ödeme yaptım.

Adım5- 4 Mart gibi yaptığım başvuru 7 Mart'ta alındı ve 8 Mart şirket kuruldu. Şimdi sıra EIN almakta. YouTube linkini bıraktığım Ceren Çetir bu numarayı almak için destek olacak. EIN {Employer Identification Number}. Bir sonraki adım şirket adına Mercury Bank'tan hesap açmak.

Adım6- 29 Mart EIN vergi numarası ulaştı. Takip eden videodan yola çıkarak Mercury banka hesabı başvurumu yaptım.

Adım7- 23 Haziran Mercury banka hesabı onaylandı, hesap açıldı.

Öneri: İkinci adımda şirket adı araştırırken marka tescilini de kontrol etmekte fayda var. Şirket adıyla birebir eşleşen marka tescili yapmak istiyorum ama daha önce başkaları tarafından yapılmış, bunu hesaba katmamıştım


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...