Gökhan Öztürk

Gökhan Öztürk

30-11-2019

21:44

Warren Buffet'in Servet Yaratırken Kullandığı 10 Prensip. 1) Gelir üzerine: "Asla tek bir gelir kaynağın olmasın.İkinci bir kaynak için yatırım yap."

2) Harcama üzerine: İhtiyacın olmayan şeyleri satın alma. "Eğer ihtiyacın olmayan şeyleri satın alırsan,bir gün ihtiyacın olanları satmak zorunda kalırsın."

3) Tasarruf üzerine: Biriktirmeye alıştır kendini. "Harcamalarından kalanı tasarruf etme,tasarruflarından kalanı harca."

4) Risk üzerine: Risk al ama.. "Bir nehrin derinliğini asla iki ayağınla birlikte ölçme."

5) Yatırım üzerine: Yatırımını çesitlendir. "Bütün yumurtaları tek sepete koyma."

6) Beklentiler üzerine: Ucuz insanları hayatından çıkart. "Dürüstlük pahalı bir hediyedir,bunu ucuz insanlardan bekleme."

7) Başkaları korktuğunda aç gözlü ol. "Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geri dur,başkaları korktuğunda aç gözlü ol."

8) Ne alırsan al ucuza al. "Çorap da olsa hisse senedi de olsa fiyatı düşerken satın al."

9) Anlamadığın hiç bir işe girme. "Bildiğin işe soyun.Bilmediğin işi yapmadan önce ya araştırıp bilgi sahibi ol ya da uzak dur."

10) Basit ol basit. Bir şirkete yatırım yaparken 3 kriterim vardır. 1-İyi çalışanlar(Dürüst şirket) 2-Değerinin altında bir paraya alım yapılması 3-İşin basitliği.Buradaki taktiği şudur: İşi anlattığın zaman 7 yaşındaki bir kişinin de 77 yaşındaki kişinin de anlaması.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...