αl chuck ρushed Ω

αl chuck ρushed Ω

02-10-2022

11:02

Her takipçimin okuması gerektiğini düşündüğüm 23 kitap: THREAD

1) Prometheus Rising: Timothy Leary’nin Sekiz Devreli Bilinç Modeli üstüne yazılmış en sağlam kitap. Eğer insan zihninin hiçbir zaman vakıf olamadığınız sırlı dünyasını aralamak ve beyninizi kelimenin tam anlamıyla yeniden programlamak istiyorsanız okumanız gereken kitap bu.

2) Deep Nutrition: Doğru beslenmeyi öğrenmek adına ihtiyacınız olan tek kitap.

3) Beyond Good and Evil: Bu kitap Nietzsche’nin köle ahlakından bahsettiği ve bireyden kendi güç istencini dünyaya empoze etmesini istediği kitaptır. Türkiye gibi köle ahlakının tavan yaptığı bir coğrafyada yaşayan herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap.

4) Reality Transurfing: Bu kitap seçme özgürlüğümüzü kullanarak kendi gerçekliğimizi kontrol etmek hakkındadır. Bu kitap sayesinde zihin ve ruh bağlantısını kurmayı, niyetinizi sistemleştirmeyi ve “yıkıcı sarkaç”lardan kaçınmayı öğreneceksiniz.

5) The Falsification of History: Zihin kontrolü, transhumanism, mikroçipler vb. konularda nasıl kandırıldığınızı, dikkatinizin spor müsabakaları, oyunlar, diziler ve magazin tarafından nasıl da boş yere harcandığını fark edin. Artık önünüze konulan her şeyi sorgulayacaksınız.

6) Bronze Age Mindset: Her erkeğin okuması gereken ve birçoğunun hiçbir şey anlamayacağı, birçok göndermeyi ve şakayı kaçıracağı bir kitap. Fakat bu kitabı anlayanın değer yargıları ve hayatı yaşayış şekli baştan aşağı değişebilir.

7) Outwitting The Devil: Bu kitapta hayattaki hedeflerinize ulaşmanıza en çok engel olan faktörleri öğreneceksiniz. Eğer hayatta neden sürekli aynı patternların tekrar ettiğini merak ediyor, neden sürekli aynı başarısızlıkları yaşadığınızı anlamıyorsanız bu kitap size göre.

8) Reminiscences of a Stock Operator: Bu kitap piyasa ve insan davranışları hakkında size yılların tecrübesi kadar fazla şey öğretebilecek bir yatırım kitabıdır. Hisse piyasalarının regüle edilmediği zamanlarda yatırımcı olmanın günümüz kripto piyasalarına benzerliğini fark edin

9) The Red Book: Carl Jung’un bizzat en değerli gördüğü kitabıdır. Daha fazla açıklamaya gerek duymuyorum.

10) The Fire From Within: Bu kitap gerçekliği o kadar alışılagelmedik bir çerçeveden ele alıyor ki anlatılmaz yaşanır diyebilirim. “Büyücü’nün Dünyası”na adım atın ve hayal gücünüzün, mantığınızın daha önce hiç çalışmadığı bir yönde çalışmaya başladığını hissedin.

11) The Way of Men: Eğer maskülenitenin özünde ne olduğu hakkında kafanızda soru işaretleri varsa kafanızda birçok şeyin oturmasını sağlayacak bir kitap. Benim için ufuk açıcı bir kitap olduğunu söyleyemem(zaten bildiğim şeyler) ama birçoğunuz yararlı bulacaktır.

12) The Genealogy of Morals: Nietzsche’nin ideolojilerinin ve dünyaya bakışının en iyi özetlendiği kitaptır. Bu dünyaya ayak basmış en büyük düşünürü daha iyi anlamak kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biri.

13) Launch: Jeff Walker’ın bu kitabını internet üzerinden satış yapmayı ve para kazanmayı öğrenmek isteyen herkes okumalı. Bazı tavsiyeleri biraz outdated olsa da hâlâ çok değerli pratik bilgiler içeriyor.

14) Dune: Bu listeye sadece iki roman koydum, biri Dune. Harika bir bilimkurgu kitabıdır, bunun da ötesinde gerçekte kullanabileceğiniz pek çok hayat dersi içerir. İlk okuyuşta kafa karıştıran bir dünya olduğu için Türkçe okumanızı öneririm.

15) Thinking in Systems: Bu kitap karşılaştığınız problemlere proaktif, efektif, sistemli çözümler üretebilme yeteneğinizi arttırmanızı sağlayacak bir kitaptır. Özellikle sıkça kritik kararlar alması gereken pozisyonlarda bulunan kişiler mutlaka okumalı.

16) Incerto: Nassim Taleb’in dört kitabı olan Antifragile, The Black Swan, Fooled By Randomness ve The Bed of Procrustes’in bir birleşimi. Kendisine bazı konularda hiç katılmasam da kitaplarının okuyana finansal dünyada farklı bir bakış açısı katacağı yadsınamaz.

17) Hagakure | The Book of The Samurai: Yedi yıl boyunca yazımına devam edilmiş, kısa anekdotlardan oluşan rastgele bir kitaptır. Bir savaşçının nasıl olması gerektiği hakkında yazılmış bir el kitabı olarak özetlenebilir.

18) Taoist Secrets of Love: Cinsel enerjiyi yaşam enerjisine dönüştürüp kendinizi daha yüksek bilinç seviyesine ait bir varlığa çevirmenin ezoterik sırlarını içeren çok değerli bir kitap.

19) Market Wizards: Bir işi öğrenirken yapabileceğiniz en iyi şey o işi iyi bilenlerle konuşmaktır. Bu kitap birçok dünya çapında yatırımcı ile yapılan röportajlardan oluşuyor. Birçok trade tekniğine, piyasaya ve başarılı yatırımcıların kişilik özelliklerine ışık tutuyor.

20) Man and His Symbols: Jung’un bu kitabı bilinçdışının, sembollerin, rüyaların anlamlandırılması üzerine yoğunlaşır. Jung bilinçaltını bilinç düzeyine aktaran bu sembollerin anlamlandırılmasının daha dolu ve üretken yaşamlar sürmemize katkı sağlayacağına inanırdı.

21) The Fall of the Human Intellect: “Zekâ ile para kazanırsın, akıl ile ise bir hayat.” Aklın eğitim sistemimizi ve öğretilerimizi nasıl terk ettiği, bunun hayatımızda sebep olduğu olumsuz etkiler ve bu aklı nasıl geri kazanacağımız ile alakalı bir kitap.

22) The Brothers Karamazov: Listeye koyduğum ikinci roman da Karamazov Kardeşler. Ömrümde okuduğum en iyi roman olduğunu söyleyebilirim. Biraz uzun bir kitaptır, bitirmeniz en az bir ayı bulur ama sonuna kadar değecek.

23) What Really Makes You Ill?: “Doktorlar, hakkında az şey bildikleri insanlara, hakkında az şey bildikleri hastalıkların tedavisi için hakkında az şey bildikleri ilaçlar yazan kişilerdir.” Bu kitap neden hastalıklar hakkında bildiğimiz birçok şeyin yanlış olduğunu açıklıyor

Not: Bu kitapların bazıları halihazırda okuduğum, bazıları ise çok güvendiğim kişiler tarafından tavsiye edilmiş yüzlerce kitap arasından ince eleyip sık dokuyarak, hakkında birçok fikir edinerek okuma listeme aldığım kitaplardır. Şimdiden iyi okumalar dilerim.


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...