Umut Eşiyok | Funnel Kafası 🌪️

Umut Eşiyok | Funnel Kafası 🌪️

06-10-2022

14:50

Müşteri edinme maliyetinizi %40 lara varan oranlarda düşürmek için marka olarak yapabileceğiniz en kolay şey: Eğitmek, hikaye anlatmak ve tüketicinize markanızın bir parçası olmasını sağlamak amacıyla; Başarılı landing page'ler oluşturmak. Peki NASIL? Örnekle Anlatım👇

Müşteri Eğitimi. Markanızı veya ürününüzü hiç görmemiş biri için, şu sorulara cevap verin: • Ne satıyorsun? • Onu neden satıyorsun? • Neden satın almak için en iyi seçenek sizsiniz? • Hayatımı nasıl daha iyi hale getirecek? • Ne kadar çabuk alabilirim?

İyi bir açılış sayfası sadece agresif satışlara odaklanmaz. Bunun yerine, neden satın almaları gerektiği konusunda eğitmeye çalışın. En iyi müşteri LTV (life time value) grubu, bir promosyon veya teklifle kandırılanlar değil, şirketin misyonunu satın alanlardır.

Sayfanın Akışı. Push&Pull Metodu: Eğitim ile Push. Satın almak için bir CTA ile Pull. Anahtar, iyi bir eğitim ve satış dengesine sahip olmaktır.

Yüksek trafik kaynaklarınız varsa; Sayfayı trafik kaynağına ve amacına göre tasarlayın. TikTok'tan gelen ile Google Arama Ağı reklamlarından gelen kullanıcıya gösterecekleriniz farklı olmalıdır.

Ya da yeniden hedeflediğiniz kullanıcı ile markayı ilk kez görenler de farklı içeriğe ihtiyaç duyacaktır.

Site yükleme hızı Trafik gönderdiğiniz sayfanın yüklenmesi 1 saniyeden uzun sürerse insanları kaybedersiniz. İşte her saniye için ortalama hemen çıkma oranı: 2 saniye: %9,6 3 saniye: %13 4 saniye: %17.1 5 saniye: %22.2

Kazanmak için 2 saniye veya daha az yükleme süreniz olması gerekir! TL/DR: Müşteri Eğitimi Sayfanın Akışı Site Hızı

Daha çok insanın bu seriden faydalanmasını isterseniz ücretsiz başa dön hizmeti:


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...