Kadir Koçak

Kadir Koçak

12-05-2020

18:11

1-Geçtiğimiz hafta Sn Fahrettin Altun ve eşi üzerinden CHP'nin ABD merkezli bir operasyon hazırlığı içinde olduğunu, Altun çifti dışında CHP'nin FARA kayıtlarına geçirdiği komplo faaliyetinde TÜRGEV, Ensar ve TURKEN vakfının yer aldığını yazmıştım.

2-CHP tarafından ABD merkezli yürütülen komplo faaliyeti için seçilen TÜRGEV, Ensar ve TURKEN vakfını son 1 aydır yine CHP merkezli yürütülen "Yeni Darbe Girişimi" imaları üzerinden biraz daha derinleştirmeye çalışayım.

3-CHP, ABD'de görelin Rıza Sarraf davasını, ABD'nin Neocon kanadıyla ilişkisi belgeli olan CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan üzerinden adım adım takip etmiş, hazırladığı raporları yine FARA (Yabancı Temsilciler Kayıt Yasası" kayıtlarına geçirmişti.

4-Rıza Sarraf dosyası dışında ABD'de bekletilen bir diğer dosya ise Yasin El Kadı'nın yer aldığı 25 Aralık dosyası. 17 Aralık dosyasının merkezinde Halkbank, 25 Aralık dosyasının merkezinde de TÜRGEV bulunmaktaydı.

5-Yasin El Kadı, bir taraftan TÜRGEV ile ilişkilendirilirken diğer taraftan Trump hükümeti tarafından Nisan 2019'dan itibaren Terör Listesine alınması için çalışmalar başlatılan, "Müslüman Kardeşler" grubuyla ilişkilendiriliyordu.

6-"Müslüman Kardeşler" grubu üzerinden de TÜRGEV, Ensar, TURKEN ve İHH arasında bir köprü oluşturulup, bu köprü basamak yapılarak Cumhurbaşkanımız Sn Erdoğan'a ulaşılmaya çalışılıyordu. CHP, son raporunu 22 Nisan 2020'de hazırlayarak FARA kayıtlarına geçirdi.

7-Ne kadar ilginç ki;ABD Adalet Bakanlığı Ulusal Güvenlik ve Casusluğa Karşı Koyma Bölümü tarafından faakiyet yürüten FARA kayıtlarına geçen bu raporun ardından Türkiye'de yeni bir darbe girişimi imalarına hız verildi. Peşi sıra Cansn Kaftancıoğlu&Özgür Özel'in tehditleri geldi.

8-Özel ve Kaftancıoğlu tarafından yapılan darbe imalarına bu kez iktidar ve medyası tarafından karşılık verilirken bir anda Türkiye'nin gündemine Sevda Noyan'ın "Bir darbe girişimi olursa bizim aile 50 kişiyi götürür listeler elimizde" şeklindeki açıklaması oturdu.

9-Daha Sevda Noyan'ın bu beyanları soğumadan bu kez gündeme kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün "2000 Selefi dernek silahlanıyor" şeklindeki ve daha önce de deklare ettiği açıklamaları takip etti.

10-Ve son olarak bugün Fatih Tezcan'ın 1 hafta önce yapmış olduğu yayımda ifade ettiği beyanları twitırda tt oldu. Birileri "Darbe" iması üzerinden adeta bir toplum mühendisliği çalışması yaparken yine hedefte doğrudan Sn Erdoğan yer alıyor. Çünkü marjinalleştiriliyor!!!

11-"Listeler elimizde, en az 50 kişi götürürüz, bir darbe girişimi olursa karılarınızı çocuklarınızı kim koruyacak?" şeklindeki beyanlar, aslında tam da muhalefetin istediği ve 15 Temmuz sonrası SADAT üzerinden yapılamayan operasyona zemin hazırlamakta.

12-Bu beyanlar her ne kadar kastı aşmış olup olası bir darbe karşısınsa Sn Erdoğan'ı savunmak adına söylenmiş olsa da son kertede Sn Erdoğan ve AK Parti'nin silahlı bir milis gücü oluşturuyor algısı yaratıyor ki zaten CHP'nin istediği tam da bu algının yerleşmesi.

13-Kapatılan hesabımı takip edenler bilir. 15 Temmuz darbe girişimini Mart, Nisan ve Mayıs 2016'da defaatle yazarken, darbenin merkezi WINEP demiş, 15 Temmuz günü Büyükada'da olan ekibi ve Türkiye ilişkilerini aylar önce yazarak kendimce uyarılarda bulunmuştum.

14-Şimdi yeniden bir kaç gündür bir konuya dikkat çekmeye çalışıyorum. Adres yine aynı! Yani WINEP ve başrol oyuncuları yine aynı. CHP'nin Oxak 2014'ten itibaren danışmanlık hizmeti aldığı Alan Makovsky ve ekibi. Amaç ise tıpkı 28 Şubat'ta olduğu gibi "Post Modern Darbe".

15-CHP, ciddi bir toplum mühendisliği kanalı yarattı ve buradan Cumhur İttifakına destek verenlerin bam teline dokunuyor ve dokunmaya, tahrik etmeye, mindere çekmeye devam edecek. Çünkü hedefte marjinal, silahlı ve Cumhur İttifakına angaje bir milis kuvvet var algısı yaratmak.

16-"Pelikan Terör Örgütü" var algısı yaratılmasının da belli isimlerin ekranlara çıkarılıp slogan attırılmasının da ABD merkezli TÜRGEV, Ensar,TURKEN vakıflarının hedef alınmasının da 2000 Selefi vakıf silahlanıyor iddiasının da merkezinde "Post Modern Darbe' operasyonu var.

17-Umarım aklı selim olanlar süreci çok iyi okur ve analiz ederek gerekli önlemleri alır. Eğer slogan atmaya devam edilir ve CHP'nin Yurter Özcan merkezli ABD lobi faaliyetleri görmezden gelinmeye devam edilirse maalesef iş işten geçmiş olur. Benden yine kendimce uyarması...!


Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...