Mustafa Güldağı

Mustafa Güldağı

13-01-2021

08:52

1) Türkiye'de analistler Biden'ın küreselci, Trump'un da karşısında olduğunu söylediler. Belki Trump hızlandırılmış küreselci projede halkın gazını almak için konumlandırıldı. Belki Biden'dan daha küreselci. Kitlenin lideri yapılıp iki ileri bir geri yaparak gaz alıyor olabilir.

2)ABD'de Demokratlar da Cumhuriyetçiler de küreselci üst konseptin kurgusudur. Küreselci proje uygulanırken kitlenin isyan edeceğini biliyorlardı. Bu kitleye Trump adında seçtikleri bir adamı lider yapıp kontrol ediyor olamazlar mı? Trump bu iş için seçilmiş en iyi adam olabilir.

3) Trump başkan olduğunda Wilbur Ross'u Ticaret Bakanı yapmıştı. Ross uzun yıllar Rothschild'in şirketinde çalıştı. Rothschild'in adamı. 1980'lerde Trump'ın 3 işletmesi alacaklılar tarafından rehin alınmak üzereyken Ross kurtarmıştı. Yani Trump Rothschild'e borçluydu.

4) Ross, Trump'ın seçim kampanyalarına en fazla mali destek sağlayan kişidir. Ross bir milyarderdir. Rothschild adına faaliyet yürütür. Rothschild'in şirketinde 25 yıl çalıştı. Trump'a neden bu kadar yardım etmişti ki? Trump'ın Rothschild ile kavgalı gibi görünmesi senaryo.

5) Trump Ross'u kamuoyuna şöyle takdim etmisti: "Wilbur Ross, Amerikan sanayisinin bir şampiyonu ve şirketlere başarılı olmaları için nasıl yardım edilmesi gerektiğini biliyor. En önemlisi, şimdiye kadar tanıdığım en iyi müzakereci" Rothschild'in adamını öve öve bitiremiyor.

6) Ross, küresel finansın en etkili 50 kişisinden biri. Diğer başkanlar döneminde de küresel sermaye konusunda görevler verilmişti. Trump onu Ticaret Bakanı yaptı. Trump küreselci oligarklarla mücadele etmiyor muydu? Rothschild'in adamı ile ne işi olurdu? Düşünülmeli.

7) Dünya geçiş süreci yaşarken küreselciler şok doktrini uygulayabilir. Bunun için kontrollü kaosa ihtiyaç var. Bunu hazırlaması için Trump'a rol verilmiş olabilir. Küreselci projeyi hızlandırmak için Trump'ın isyanı ile ordu el kor sıkı yönetim ile küreselci projeyi hızlandırır.

8) Yani küreselci projeyi hızlandırmak için ordudaki küreselcilerin yönetime el koyması isteniyor olabilir. Çünkü parti ve demokrasi ile yavaş gidiyor. Ve kontrolden çıkabilir. Ordunun el koyması B planıdır. Trump da buna aracılık eden küreselcilerin has adamı olabilir.

9) Trump başkan seçilirken Facebook şirketinin halkı manipüle ederek destek verdiği ortaya çıkmıştı. Sosyal medyada Trump'u öne çıkarmıştı. Zuckerberg bu sebeple eleştirildi. İnstagram, WhatsApp da Facebook şirketinin. Birileri Trump'ın başkan olmasını istemişti. Kurgu vardı.

10) Trump nasıl Cumhuriyetçi partinin lideri ve adayı olmuştu? Küreselcilerin agresif bir başkana ihtiyaçları olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? "Kitlenin gazını alma teorisi" kapsamında kontrollü şekilde önü açıldı. Dünyada Şeytanlaştırılacaklar için örnek prototip sunuldu.

11) 11 Eylül'de ikiz kuleler vurulduğunda herkes ABD bitti, parçalanacak dedi. Lakin ABD daha da büyüdü ve Ortadoğu'yu dizayn edip enerjiye ve stratejik yerlere çöktü. İkiz kulelerin kurgu olduğu anlaşıldı. ABD'de özel durumlar için kurulmuş büyük bir "kurgu birimi" vardır.

12) Bu birimde ABD ve küresel çıkarları koruyacak muazzam kurgu ve senaryolar yazılır arşivlenir. Olağanüstü durumlar için yazılan kurgular çok gerçekçidir. Trump karakteri bu kurgunun ürünü olabilir. Asimetrik mücadele için seçilmiş tipoloji olabilir. Kongre baskını da kurgudur.

13) ABD ve sahiplerinin zayıfladığı söyleniyor. Hâlbuki ABD kültürü dünyada eskisinden daha güçlü ve her gün daha da güçleniyor.Sokağa bakın anlarsınız.ABD bilinçalatlarına yaşam tarzlarına egemen olmuş durumda.11 Eylül ile yıkılacak dendi daha da güçlendi. Yine aynısı olabilir.

14)Allah ABD'nin yıkılmasını istiyorsa ne kadar plan ve kurgu yapsalar da ABD yıkılır. Müslümanlar Allah'ın da bir planı var deyip tembelce oturmakta. Allah'ın planını tembelce oturmanın bahanesi yapmışlar. 1.5 milyar Müslüman'ın Trump'tan medet umar hale gelmesi utanç verici.

15) Trump kapitalist çarkın içinde büyümüş şirketokrasi kültürünün ürünüdür. Belki gerçekten samimi olarak küreselcilere karşı olabilir. Ki bunu kendi de söylüyor. Lakin bu anlattıklarım da zihnimizin bir kenarında dursun. Kesin ifadeler kullanmıyorum. Lakin bunlar da olabilir.Follow us on Twitter

to be informed of the latest developments and updates!


You can easily use to @tivitikothread bot for create more readable thread!
Donate 💲

You can keep this app free of charge by supporting 😊

for server charges...